AccessTr.neT
Aynı Ürün Koduna ait kaydın son alanındaki değeri,yeni kayıtta ilk alanına yazdırmak - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Aynı Ürün Koduna ait kaydın son alanındaki değeri,yeni kayıtta ilk alanına yazdırmak (/konu-ayni-urun-koduna-ait-kaydin-son-alanindaki-degeri-yeni-kayitta-ilk-alanina-yazdirmak.html)

Sayfalar: 1 2

Aynı Ürün Koduna ait kaydın son alanındaki değeri,yeni kayıtta ilk alanına yazdırmak - yenginoglu - 01/11/2016

Sayın hocalarım,
Ekteki çalışmamdaki ÜRETİM formunda ürün kodunu seçince daha önce girmiş olduğum aynı ürünün numaratör son sayısının ilk no ya getirmesini istiyorum.

Saygılarımla,

Cvp: DLookup Hatası - alpeki99 - 01/11/2016

Kısıtlı zaman aralığında bir soruya bakayım dedim. Sizin örneği inceleyeyim dedim ancak sizin gibi tecrübeli/eski kullanıcımıza soruyu yakıştıramadım. Detaylı bilgi yok ve bizim bir şeyler araştırarak bulmamız gerekiyor. Numaratör diye bir alan yok ayrıca form üzerinde de yok. Bir de keşke örneklendirseniz:

Alıntı: XX denetiminden YY seçince ZZ tablosunda TT alanında yer alan verinin son GG karakterinin formda RR alanında gösterilmesini istiyorum.

Nasıl şiir gibi değil mi? Soruya bakan daldan dala konan kuş misali şakır şakır öter, çözer Img-grin Vakti daha geniş olan bir arkadaş mutlaka yardımcı olacaktır ama ben olmak isterdim Img-cray

Cvp: DLookup Hatası - yenginoglu - 01/11/2016

Sayın Alpeki99

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Çalışmadaki URETIM formunda NUMARATÖR İLK / SON olarak alan adı olarak var ve yanınada <------ işareti koydum dikkat çeker diye herhalde ya gözünüzden kaçtı veya ben anlatamadım tam sorumu.
Evet dediğiniz gibi daha da açık yazabilirdim, hata yapmışım özür dilerim.

Saygılarımla,

Cvp: DLookup Hatası - atoz112 - 01/11/2016

sayın yenginoglu,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

URUN_KODU adlı denetimin GÜNCELLEŞTİRME SONRASINDA olay yordamı içeriğini,

Me.URUN_ADI.Value = Me![URUN_KODU].Column(2)
Me.FIRMA_KODU.Value = Me![URUN_KODU].Column(3)
Me.FIRMA_ADI.Value = Me![URUN_KODU].Column(4)
Me.F_OZEL_KODU.Value = Me![URUN_KODU].Column(5)
Me.MAM_GRAM.Value = Me![URUN_KODU].Column(6)
Me.KALIP_GOZU_SAYISI.Value = Me![URUN_KODU].Column(7)
Me.KALIP_RAFI.Value = Me![URUN_KODU].Column(8)
Me.BASKI_SURESI.Value = Me![URUN_KODU].Column(9)
Me.HAMMADDE_KOD.Value = Me![URUN_KODU].Column(10)
Me.HAMMADDE_AD.Value = Me![URUN_KODU].Column(11)
Me.Açılan_Kutu361.Value = Me![URUN_KODU].Column(12)
Me.PRES_NO.Value = Me![URUN_KODU].Column(13)
Me.Metin365.Value = Me![URUN_KODU].Column(14)
Me.PHOTO_IMG.Picture = Me![URUN_KODU].Column(16)
Me.ImagePath.Value = Me![URUN_KODU].Column(16)
Me.SIPARISNO.Value = Me![URUN_KODU].Column(18)
Me.FSMNO.Value = Me![URUN_KODU].Column(19)
Me.KAPASTE.Value = Me![URUN_KODU].Column(15)

URETADET = Dlookup ("[ToplaSIP_ADET]", "URET_ADET_SAY", "[SIPARIS_NO]=" & Form![SIPARISNO])

SIPARISADET = Dlookup ("[ADEDI]", "tbl_SIPARIS", "[SIPARIS_NO]=" & Me.SIPARISNO)

'ATOZ112
'AŞAĞIDAKİ KODLAR İPTAL EDİLMİŞTİR.

'Me.ILKNO.Value = Dlookup ("SONNO", "URET Sorgu", "[URUN_KODU]= '" & [URUN_KODU] & "' And [URET_NO]= '" & [URET_NO] & "'")

'ATOZ112
'AŞAĞIDAKİ KODLAR DAHİL EDİLMİŞTİR.

Me.ILKNO.Value = Dlookup ("SONNO", "URET Sorgu", "URUN_KODU='" & Me.URUN_KODU.Column(1) & "' And [URET_NO]=" & Me.URET_NO)

Me.GUNLUK_KALIP = 32000 / Me.BASKI_SURESI
Me.GUNLUK_ADET = Me.GUNLUK_KALIP * Me.KALIP_GOZU_SAYISI

yukarıdaki kodlar ile değiştirerek deneyiniz.

NOT

ILKNO denetimine aktarılan Dlookup Fonksiyonu yazımına dikkat ederseniz,URUN_KODU değeri olarak KIMLIK alan değeri gelmekteydi.bunu,kendi alan adına göre düzenlemelisiniz.ayrıca,URET_NO alan değeri de SAYI olduğu için TEK TIRNAK içerisinde yazılmaması gerekmektedir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: DLookup Hatası - yenginoglu - 01/11/2016

Sayın Atoz hocam,

İlginiz için çok teşekkür ederim.
Yeni kodu yükledim ama ilk noya taşıdığı boş çıkıyor hocam.

Cvp: DLookup Hatası - atoz112 - 01/11/2016

sayın yenginoglu,

bahsettiğiniz durum,tanımlamalardan kaynaklı olmaktadır.

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak gerekli düzeltmeleri yapılarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT
alan adı ve nesnelerin tanımlamalarını ve kodlardaki denetimlerin adlarını dikkatli kontrol ederek geçerli isimleri ile yazmaya gayret gösteriniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.