AccessTr.neT
Liste Kutusunda bir kolondaki verileri gruplayarak toplama - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Liste Kutusunda bir kolondaki verileri gruplayarak toplama (/konu-liste-kutusunda-bir-kolondaki-verileri-gruplayarak-toplama.html)

Sayfalar: 1 2 3

Liste Kutusunda bir kolondaki verileri gruplayarak toplama - knuur - 04/11/2016

Merhaba
Forumda bazı örnekler olsa da tam ihtiyacıma yönelik olanı bulamadığım için sizlere danışmak istedim.
Ben kasa takibimi 3 farklı kasada yapmak istiyorum. Her kasanın gelir gider durumlarını frmHesaplar formunda liste kutusunda gösteriyorum. Bu liste kutusundaki miktar bölümündeki değerleri İşlem tipine göre gruplayarak toplamak ve bir kutucukta göstermek istiyorum. Malesef bunu beceremedim. YArdımcı olabilir misiniz. Örneğim ektedir.
Eğer forumda buna benzer örnek varsa beni bilgilendirirseniz oradan incelemeye çalışırım.
Şimdiden teşekkürler

Cvp: Liste Kutusunda bir kolondaki verileri gruplayarak toplama - atoz112 - 04/11/2016

sayın knuur,

örnek uygulamanızı eklemeyi unutmayınız.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Liste Kutusunda bir kolondaki verileri gruplayarak toplama - knuur - 05/11/2016

Merhaba
Eklemeyi denedim ama başarısız oldum. Sürekli %100 e kadar geliyor ancak sonra eklenmemiş oluyor.

Cvp: Liste Kutusunda bir kolondaki verileri gruplayarak toplama - atoz112 - 05/11/2016

sayın knuur,

Alıntı:Eklemeyi denedim ama başarısız oldum. Sürekli %100 e kadar geliyor ancak sonra eklenmemiş oluyor.

ifadenize yönelik olarak;
sayın ozan bey belki daha ayrıntılı bilgilendirmede bulunmak isteyebilir,yazınızı okudukları takdirde fakat,öncesinde belki çözüm olur düşüncesi ile aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

bir ihtimal eklemeye çalıştığınız uygulamanızın miktarı yüksek olabilir.sınır,takriben 5MB olmalı.

uygulamanızın miktarının yüksek olması söz konusu ise;
üst menüden düzenle ve onar seçeneğini seçmek sureti ile miktar azaltımında bulunabilirsiniz ya da
ARAÇLAR-BAŞLANGIÇ-GEÇERLİ VERİTABANI-UYGULAMA SEÇENEKLERİ sekmesindeki KAPATIRKEN DÜZENLE seçeneğinin işaretli olmasını sağladığınız takdirde,veritabanınız kapatılıp çıkıldıktan sonra,kullanım miktarında değer düşmesi elde edilir.

ayrıca,
yine üst menüden ARAÇLAR - VERİTABANI HİZMET PROGRAMLARI - VERİTABANINI SIKIŞTIR VE ONAR ifadesini seçmek sureti ile,bir diğer düzenlemeyi de sağlamış olursunuz.akabinde son düzenlemeler neticesindeki elde edeceğiniz uygulamanızı bir klasör oluşturup bu klasörü de .ZIP ya da .RAR olarak konunuza dahil ediniz.

Cvp: Liste Kutusunda bir kolondaki verileri gruplayarak toplama - knuur - 05/11/2016

Sanırım boyuttan ve formattan dolayı  yükleyememişim.
Örnek dosyam ektedir.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Eğer faydalanabileceğim örnekler varsa bilgilendirebilirseniz kendim kodları çözmek isterim.
Şimdiden teşekkürler

Cvp: Liste Kutusunda bir kolondaki verileri gruplayarak toplama - atoz112 - 05/11/2016

sayın knuur,

öncelikle;
eklediğiniz örnek uygulamayı kendi adıma üst sürüm olması nedeni ile inceleme imkanım söz konusu olmamaktadır fakat talebinize yönelik olarak basit düzeyde tutulmak üzere sadece işleme dair alternatif örnek olması adına,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

olumlu olması halinde kendi uygulamanızda kullanmayı değerlendirmeye alabilirsiniz.

NOT
sorguları ve raporları da inceleyebilirsiniz,kullanıma dair fikir vermesi adına.