AccessTr.neT
Access Büyük Verilerde Sorgu Hatası - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Access Büyük Verilerde Sorgu Hatası (/konu-access-buyuk-verilerde-sorgu-hatasi.html)

Sayfalar: 1 2

Access Büyük Verilerde Sorgu Hatası - aydogdu_115 - 12/12/2016

[Resim: do.php?imgf=14815526531841.jpg]Merhabalar bir sorum olacak ben MS Access 2010 kullanıyorum.Yaklaşık 4,5 Milyon Satırlık bir verim ve içinden telefon numaraları aynı olan verileri kaldırmak istiyorum.Gerekli Sql'leri denedim küçük veilerde etkili fakat 4,5 Milyonluk bir veride hata alıyorum sorgu çalışmıyor takılıyor ne yapmam lazım ? Yardımcı olursanız sevinirim

Cvp: Access Büyük Verilerde Sorgu Hataso - atoz112 - 12/12/2016

sayın aydogdu_115,

uygulamanızın içeriğini,kullandığınızı belirttiğiniz Sql sorgularını görebilmek adına (bir ihtimal,yazım hatası olabilir düşüncesi ile);sadece içeriğini ve yazım halini incelemek üzere,içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma olacak şekilde ve sonuçları da değerlendirmek için birkaç kayıt barındıracak haldeki örnek uygulamanızı konunuza dahil ediniz.

uygun görülen değerlendirmelerin paylaşımını edinmeniz muhtemel olacaktır.

ayrıca,bahsettiğiniz hata iletisini olduğu esnadaki halini içerecek şekilde ekran görüntüsünü de konunuza ekleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Access Büyük Verilerde Sorgu Hataso - aydogdu_115 - 12/12/2016

Sorgu normalde küçük veriler için çalışıyor 1000-2000 gibi fakat veri 4,5 milyon satır olduğu için sorguyu çalıştıramıyor diye tahmin ediyorum
(12/12/2016, 17:32)aydogdu_115 yazdı: Sorgu normalde küçük veriler için çalışıyor 1000-2000 gibi fakat veri 4,5 milyon satır olduğu için sorguyu çalıştıramıyor diye tahmin ediyorum.Bu arada görseli ekledim

Cvp: Access Büyük Verilerde Sorgu Hataso - atoz112 - 12/12/2016

sayın aydogdu_115,

Ms Access;
her ne kadar yaklaşık 10Gb veri barındırabilme durumu söz konusu olsa dahi,
yüksek kayıt miktarı durumlarında bahsi yapılan kasmalara maruz kalınmasına neden olabiliyor.

bu gibi durumlarda,aslında en geçerli kullanım olarak;
Ms Sql Server ya da MySQL seçeneklerinden birinin tercih edilmesi daha yerinde olacaktır kanısındayım.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Access Büyük Verilerde Sorgu Hatası - alpeki99 - 12/12/2016

Timer ile her defasında 1000 kayıt sildirme işlemi yaptırın. 4,5 miyon kayıt aslında çok olmasa da Access için biraz zorlayıcı olabilir. Ayrıca DoEvents kullanmakda faydalı olacaktır yoksa form kilitleniyor gibi olacaktır. Kullanılan sorguda Where içinde yine yeni bir Sql işlemi olmasıda bu yavaşlamada etken olur.

Cvp: Access Büyük Verilerde Sorgu Hatası - aydogdu_115 - 12/12/2016

(12/12/2016, 19:32)alpeki99 yazdı: Timer ile her defasında 1000 kayıt sildirme işlemi yaptırın. 4,5 miyon kayıt aslında çok olmasa da Access için biraz zorlayıcı olabilir. Ayrıca DoEvents kullanmakda faydalı olacaktır yoksa form kilitleniyor gibi olacaktır. Kullanılan sorguda Where içinde yine yeni bir Sql işlemi olmasıda bu yavaşlamada etken olur.

rica etsem biraz daha açar mısınız ? timer kullanımını nasıl yapacağım ve ya Doevents nasıl kullanacağım ?