AccessTr.neT
Formda Aktif Aramada Çıkanları Excele Gönderemedim - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Formda Aktif Aramada Çıkanları Excele Gönderemedim (/konu-formda-aktif-aramada-cikanlari-excele-gonderemedim.html)

Formda Aktif Aramada Çıkanları Excele Gönderemedim - ankaram - 02/06/2017

Slm formda arama yapıp gelen verileri (arama sonucu) onları excele gönderme.Ben yaptım arama sonrası ama tamamamı excele gideyor.Teşekkürler

Cvp: Formda Aktif Aramada Çıkanları Excele Gönderemedim - ozanakkaya - 02/06/2017

Merhaba,

formda arama işleminde, forma filtre eklediğiniz için aynı filtrenin rapora da eklenmesi gerekli.

rpr_denemeraportedarik isimli raporun açıldığında olayına 

DoCmd.ApplyFilter , Forms![Tablo11]!mtn_gecicifiltre.Value
kodu eklendi.

Tablo11 isimli forma "mtn_gecicifiltre" isimli metin kutusu eklendi,

Komut64'ün tıklandığında olayındaki katıştırılmış makro silindi, yerine olay yordamı olarak

Me.mtn_gecicifiltre = Me.Filter

DoCmd.OutputTo acOutputReport, "rpr_denemeraportedarik", "Excel97-Excel2003Workbook(*.xls)", "", True, "", , acExportQualityPrint

kodu eklendi.

İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.

Ayrıca, Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu mutlaka inceleyiniz. Bu tablo ve form tasarımıyla birşey yapamazsınız.

Cvp: Formda Aktif Aramada Çıkanları Excele Gönderemedim - ankaram - 03/06/2017

(02/06/2017, 23:56)ozanakkaya yazdı: Merhaba,

formda arama işleminde, forma filtre eklediğiniz için aynı filtrenin rapora da eklenmesi gerekli.

kodu eklendi.

Komut64'ün tıklandığında olayındaki katıştırılmış makro silindi, yerine olay yordamı olarak

DoCmd.OutputTo acOutputReport, "rpr_denemeraportedarik", "Excel97-Excel2003Workbook(*.xls)", "", True, "", , acExportQualityPrint

kodu eklendi.

Ayrıca, Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu mutlaka inceleyiniz. Bu tablo ve form tasarımıyla birşey yapamazsınız.

ozanakkaya Çok teşekkürlerrrr..Rabbim ilminizi artırsın.....

Cvp: Formda Aktif Aramada Çıkanları Excele Gönderemedim - ankaram - 03/06/2017

(03/06/2017, 08:54)ankaram yazdı:
(02/06/2017, 23:56)ozanakkaya yazdı: Merhaba,

kodu eklendi.

kodu eklendi.

ozanakkaya Çok teşekkürlerrrr..Rabbim ilminizi artırsın.....

Sn ozanakkata formdan excele gönderdiğimde çalışıyor güzel ama yayınadı Excel de çıkmıyor.Kırmızı yazan yer Bi bakarmısınız teşekkürler

Cvp: Formda Aktif Aramada Çıkanları Excele Gönderemedim - ozanakkaya - 04/06/2017

Raporu olarak excele aktardığınızda, aktarılacak verinin raporun ayrıntı kısmında olması gerekir. yayınadı alanını ayrıntıya eklerseniz excelde görünür.

Sorgu ve Forma komut butonu ekledim. 

Butona tıkladığınızda sorguyu, uygulama ile aynı dizine Excel olarak aktarır.

Ayrıca, Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu inceleyin, Denetim isimlerinde Türkçe karakter kullanılmaz, ama siz "kitapismi"ni bile "kıtapısmı" olarak hatalı yazmışsınız.

Cvp: Formda Aktif Aramada Çıkanları Excele Gönderemedim - ankaram - 04/06/2017

(04/06/2017, 16:53)ozanakkaya yazdı: Raporu olarak excele aktardığınızda, aktarılacak verinin raporun ayrıntı kısmında olması gerekir. yayınadı alanını ayrıntıya eklerseniz excelde görünür.

Sorgu ve Forma komut butonu ekledim. 

Butona tıkladığınızda sorguyu, uygulama ile aynı dizine Excel olarak aktarır.

Ayrıca, Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu inceleyin, Denetim isimlerinde Türkçe karakter kullanılmaz, ama siz "kitapismi"ni bile "kıtapısmı" olarak hatalı yazmışsınız.

Elinize sağlık Muhteşemsiniz.....