AccessTr.neT
Farklı Tablolar Arası Tarih Kriterli İşlemler - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Farklı Tablolar Arası Tarih Kriterli İşlemler (/konu-farkli-tablolar-arasi-tarih-kriterli-islemler.html)

Farklı Tablolar Arası Tarih Kriterli İşlemler - ALTANs - 20/07/2017

Merhaba;
Yapmak istediğim fakat yapamadığım işlem aşağıdaki gibidir.
Avm'ye su elektrik dogalgaz firmaları tarafından fatura kesilmektedir. Avm de bu faturaları kiracıların sayaçlarındaki bedellere göre kiracıya fatura etmektedir. 

• Avm'ye gelen ana fatura bedelleri Gider adı altında yazılmıştır ve Avm'nin kiracılara kestiği toplam fatura bedelleri Gelir adı altında yazılmıştır. Avm Gider formu ile avmgider tablosuna veri girişi sağlamaktadır. 
  • Kar tablosunda avm için secilen tarihe  ait kar zarar durumu hesaplanacaktır.
  • KAR formundaki bilgiler tarih seciminden sonra gelmeli.Şuanda bazı bilgiler direk geliyor.
Durum= toplamkira + toplamortakgiderpayı + reklamödemesi + toplamciropayı - (avmgelengider+dogalgazfark+elektrikfark + sufark)
  • KATINCELE formundaki grafikde seçtiğimiz 2 tarih arasındaki hareketleri grafiğe dökmek istiyorum.
VERİTABANLARI 2010 VE 2003 OLMAK ÜZERE FORMATTADA YÜKLENMİŞTİR.

Cvp: Farklı Tablolar Arası Tarih Kriterli İşlemler - ALTANs - 20/07/2017

KAR Formunu şöyle çözdüm ama anlamadığım bi şekilde kar formu acılınca kasıyor pc

Private Sub Komut11_Click()
Me.metin1 = Nz(DSum("m_kira", "muhasebe", "m_tarih=#" & Format(Me.Metin3, "mm\/dd\/yyyy") & "#"), 0)
Me.Metin7 = Nz(DSum("m_ortakgider", "muhasebe", "m_tarih=#" & Format(Me.Metin3, "mm\/dd\/yyyy") & "#"), 0)
Me.Metin9 = Nz(DSum("genel_toplam", "0ortak_giderler_srg"), 0)
Me.sufark = Dlookup ("sufark", "deneme1", "m_tarih=#" & Format(Me.Metin3, "mm\/dd\/yyyy") & "#")
Me.elektrikfark = Dlookup ("elektrikfark", "deneme1", "m_tarih=#" & Format(Me.Metin3, "mm\/dd\/yyyy") & "#")
Me.dogalgazfark = Dlookup ("dogalgazfark", "deneme1", "m_tarih=#" & Format(Me.Metin3, "mm\/dd\/yyyy") & "#")
Me.reklam = Dlookup ("reklam", "deneme1", "m_tarih=#" & Format(Me.Metin3, "mm\/dd\/yyyy") & "#")
Me.cpayi = Dlookup ("cpayi", "deneme1", "m_tarih=#" & Format(Me.Metin3, "mm\/dd\/yyyy") & "#")
Me.diger = Dlookup ("diger", "deneme1", "m_tarih=#" & Format(Me.Metin3, "mm\/dd\/yyyy") & "#")
Me.Metin14 = Me.metin1 + Me.Metin7 + Me.reklam + Me.cpayi + Me.diger - (Me.sufark + Me.elektrikfark + Me.dogalgazfark + Me.Metin9)
End Sub

Cvp: Farklı Tablolar Arası Tarih Kriterli İşlemler - ozanakkaya - 23/07/2017

Merhaba, 

Gördüğüm kadarıyla, "0ortak_giderler_srg" isimli sorguda sorun var. 

Ekteki uygulamadaki kar formunu test edip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.

Cvp: Farklı Tablolar Arası Tarih Kriterli İşlemler - ALTANs - 25/07/2017

hocam eline sağlık çalışmanızı dün ekledim sistemime çalıştırdım çok güzel. ellerinize sağlık. diğer formlarımada entegre etmeye çalışacağım.