AccessTr.neT
Çoklu Form Bağlantılarına Kısıtlama - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Çoklu Form Bağlantılarına Kısıtlama (/konu-coklu-form-baglantilarina-kisitlama.html)

Çoklu Form Bağlantılarına Kısıtlama - orhantanriverdi - 21/07/2017

Herkese merhabalar

Dosya cok buyuk oldugu icin buraya yuklemek yerine basit bir pdf ile sizlere anlatmak istedim.

Ekte gorulecegi uzere 2 tane formumuz bulunmakta.

frm_WELDERA_WPS ve WELDING isimlerinden olusuyor. HER ikisi icinde bir birlerine bagli olarak calisan iki kolon bulunmakta.

WPSNO=WPSNO / NAKSNO=WELDER1

Yapmak istedigim ornek olarak Form WELDING de WPSNO Kolonunda CHT-014 sicili iken WELDER1 kolonunda cikan filtrede sadece Form Frm_WELDERA_SPS de bulunan WPSNO ya bagli NAKSNO larinin gelmesini istiyorum.

yani

CHT-014 secili ise bu noya bagli butun naksno lari WELDER1 kolonunda gosterecek.

Umarim anlatabilmisimdir

Tesekkurler

Cvp: Çoklu Form Bağlantılarına Kısıtlama - akif_erdem - 21/07/2017

(21/07/2017, 11:03)orhantanriverdi yazdı: Herkese merhabalar

Dosya cok buyuk oldugu icin buraya yuklemek yerine basit bir pdf ile sizlere anlatmak istedim.

frm_WELDERA_WPS ve WELDING isimlerinden olusuyor. HER ikisi icinde bir birlerine bagli olarak calisan iki kolon bulunmakta.

Yapmak istedigim ornek olarak Form WELDING de WPSNO Kolonunda CHT-014 sicili iken WELDER1 kolonunda cikan filtrede sadece Form Frm_WELDERA_SPS de bulunan WPSNO ya bagli NAKSNO larinin gelmesini istiyorum.

yani

CHT-014 secili ise bu noya bagli butun naksno lari WELDER1 kolonunda gosterecek.

Umarim anlatabilmisimdir

Tesekkurler

Merhaba,
Örneğinizi sıkıştır ve onar deyip zip olarak yüklerseniz boyutu düşecektir. Böylece sorununuzu daha hızlı çözebiliriz.
Ama anladığım kadarıyla süzülmesini istediğiniz formu, seçim yapacağınız forumun içine alt forum olarak yerleştirip "alt alanları bağla" üst alanları bağla" seçeneklerini süzdürmek istediğiniz sütunlara göre doldurursanız; ana forumdan seçmiş olduğunuz x kayda bağlı y alt kayıtlarının filtrelendiğini görürsünüz. Kısaca sorununuz ana forum - alt forum ilişkisiyle çözülebilir diye düşünüyorum.
İsterseniz örneği yükleyin bir bakalım.
İyi çalışmalar dilerim.

Cvp: Çoklu Form Bağlantılarına Kısıtlama - orhantanriverdi - 23/07/2017

(21/07/2017, 16:24)akif_erdem yazdı:
(21/07/2017, 11:03)orhantanriverdi yazdı: Herkese merhabalar

yani

Umarim anlatabilmisimdir

Tesekkurler

Merhaba,
Örneğinizi sıkıştır ve onar deyip zip olarak yüklerseniz boyutu düşecektir. Böylece sorununuzu daha hızlı çözebiliriz.
Ama anladığım kadarıyla süzülmesini istediğiniz formu, seçim yapacağınız forumun içine alt forum olarak yerleştirip "alt alanları bağla" üst alanları bağla" seçeneklerini süzdürmek istediğiniz sütunlara göre doldurursanız; ana forumdan seçmiş olduğunuz x kayda bağlı y alt kayıtlarının filtrelendiğini görürsünüz. Kısaca sorununuz ana forum - alt forum ilişkisiyle çözülebilir diye düşünüyorum.
İsterseniz örneği yükleyin bir bakalım.
İyi çalışmalar dilerim.

Sormus oldugum sorunun cevabini sayin mehmet demiral hocamizin bugun ku acilan kutudan veri getirme ornegini inceleyerek cozmus durumdayim. Mehmet hocama tesekurler. Konuyu cevaplanmislar bolumune tasiyabiliriz. Kolay gelsin