AccessTr.neT
Sql Den Veri Okuma - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Sql Den Veri Okuma (/konu-sql-den-veri-okuma.html)

Sql Den Veri Okuma - ertans - 27/08/2017

Arkadaşlar merhaba, değerli yardımlarınızla bir noktaya getirdiğim çalışmamda bir sorun yaşıyorum.
Ekte örneğini gönderdiğim çalışmada;
1) "srg_tbl_olay" sorgusu ile Sql den 4 günlük olay kaydını ve alarak "tbl_olay" tablosuna taşıyorum.
2) Daha sonrada, "srg_tbl_konsolide" sorgusu ile dört gün içinden seçtiğim tarihin verilerinin bilançosunu "tbl_konsolide" tablosuna yazdırıyorum (buradan sonraki adım rapor oluşturma)
Şu sorunu yaşıyorum, SQL tablodaki (dbo_R5ACTIVITIES) bilanço ile "srg_tbl_konsolide" tablosundaki bilanço birbirini tutmuyor.

Yardımlarınızı rica ediyorum iyi çalışmalar.

Not: örnek dosyayı daha sade hale getirip tekrar yükledim.

Cvp: Sql Den Veri Okuma - ozanakkaya - 27/08/2017

Merhaba,

Sorgu konusunda yardımcı olabilirim ancak bu bilanço mevzuları o kadar uzak ki tabloyu açınca nereye bakacağımı inanın bilemiyorum.

srg_tbl_olay sorgusunu çalıştırdığımızda olay tablosuna (şu anda 27/08/2017) 15 adet veri aktarıyor. Bu sayı doğru mu?

Cvp: Sql Den Veri Okuma - ertans - 28/08/2017

Sayın ozanakkaya ayırdığınız vakit için çok teşekkür ederim. Aslında ben konuyu çok iyi anlatamadım. O yüzden kısaca şu konuda yardım rica ediyorum. 3 tane Sql tablosu var, bunlardan ayrı ayrı ihtiyaç duyduğum veriler var. Bu nedenle bir sorgu hazırlayıp bu 3 tabloyu ilişkilendirdim.

1) dbo_R5BACKLOG table ında ihtiyaç duyduğum veriler ; ACT_START,  ACT_EVENT, ACT_DESC
2) dbo_R5ADDETAILS table ında ihtiyaç duyduğum veriler ; ACT_UDFCHAR04, ACT_UDFCHAR05
3) dbo_R5BACKLOG table ında ihtiyaç duyduğum veriler ; ADD_TEXT

[Resim: do.php?imgf=150391642113251.png]

Bunlara şunun için ihtiyaç duyuyorum;

ACT_START : olay tarihleri
ACT_EVENT : olay numarası
ACT_DESC  : olay kategorisi
ACT_UDFCHAR04: Tahliye, Iptal ve Gecikme kayıtları
ACT_UDFCHAR05 : Ek sefer kayıtları
ADD_TEXT : olay anlatımı bilgilerini içeriyor.

Bunları bir table da toplayıp (tbl_olay), sonra saydırıp (tahliye, iptal, gecikme ve ek seferleri) tbl_konsolide' ye yazdırmak istiyorum. Buradan da rapor haline getireceğim.

Sorun şu ki; örneğin 23.08.2017 tarihine ait ACT_UDFCHAR05 deki ek sefer sayısı ile tbl_konsolide deki ek sefer sayısı tutmuyor.

Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla.

Cvp: Sql Den Veri Okuma - ertans - 28/08/2017

"srg_tbl_olay" sorgusundaki ilişkiyi kaldırıp sadece "dbo_R5ACTIVITIES" table ı üzerinden sorgu yaptığımda sonuçlar doğru çıkıyor fakat bu durumda diğer table larda ihtiyacım olan bilgileri alamıyorum.

Cvp: Sql Den Veri Okuma - ozanakkaya - 29/08/2017

(27/08/2017, 22:56)ozanakkaya yazdı: srg_tbl_olay sorgusunu çalıştırdığımızda olay tablosuna (şu anda 27/08/2017) 15 adet veri aktarıyor. Bu sayı doğru mu?

Merhaba, bilanço uyuşmuyor dediğiniz zaman uyuşan bilançoyu bilmediğimiz için çözüm bulmamız zor.

Eklediğiniz örneğe göre, veri görebilmek adına sorgudaki ölçütü 6 günlük yaptığımda 15 adet veri mi görülmeli, yoksa 497 adet veri mi görülmeli?

Cvp: Sql Den Veri Okuma - ozanakkaya - 05/10/2017

(29/08/2017, 19:26)ozanakkaya yazdı: Merhaba, bilanço uyuşmuyor dediğiniz zaman uyuşan bilançoyu bilmediğimiz için çözüm bulmamız zor.

Eklediğiniz örneğe göre, veri görebilmek adına sorgudaki ölçütü 6 günlük yaptığımda 15 adet veri mi görülmeli, yoksa 497 adet veri mi görülmeli?