AccessTr.neT
Süzgeçlerden Seçilen Verilerin Alt Forma Listelenmesi - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Süzgeçlerden Seçilen Verilerin Alt Forma Listelenmesi (/konu-suzgeclerden-secilen-verilerin-alt-forma-listelenmesi.html)

Sayfalar: 1 2

Süzgeçlerden Seçilen Verilerin Alt Forma Listelenmesi - siyahca - 14/01/2018

Merhabalar

bir önceki sorum resim ekleme ile ilgiliydi. Sorunum çözülmüşü teşekkürler. Aynı form sayfasını kopyaladım.Arama ve sonuç sayfası olarak Form-alt form ikilisi olarak kullanmak istiyorum.

Süzgeçler çalışıyor sorun yok. Ancak ben süzgeçler ile alt formda ilgili dataların listelenmesini istiyorum. Sitemizde araştırdım benzer örnekler var ama benim kullanmış olduğum süzgeçler ile alt formda listeleme olayı yok. Bu sebepten konu açma gereği duydum. Çünkü kullanmış olduğum süzgeçler bir alt süzgeci filtreliyor.

yapmak istediğim kısaca örnek vermek gerekir ise ;

Süzgeçlerden 100 / 110 / 111 i seçtiğim zaman alt formda ilgili datalar listelensin.

( Burda bir detay var ben süzgeçlerden seçtiğim zaman data ana tablodaki gibi 1-2 gibi değer olarak değilde veriyi çektiği diğer tablodaki tanım olarak görünsün istiyorum/ana tabloya tanım olarakta kaydetse olur )

teşekkürler, iyi çalışmalar

Cvp: Süzgeçlerden Seçilen Verilerin Alt Forma Listelenmesi - ozanakkaya - 14/01/2018

Merhaba,

Formda kayıtlar arası geçişte açılan kutulardaki verilerin görünebilmesi için kod eklemesi yapıldı,
Alt formdaki metin kutularına veri sayı yerine ilgili verinin görünmesi için Dlookup ile kod eklendi,

Cvp: Süzgeçlerden Seçilen Verilerin Alt Forma Listelenmesi - siyahca - 15/01/2018

çok teşekkürler. Ufak bir sorum olacak. Alt formun içindeki veriler ana formu tasarım görünümüne alıp tekrar form görünümüne aldığımda geliyor. Sanırım Son açılan kutudan sonra sayfa yenilemesi yapmak gerekiyor. Oraya kodmu eklemeliyim alt formun güncellenmesi için ?

teşekkürler

Cvp: Süzgeçlerden Seçilen Verilerin Alt Forma Listelenmesi - ozanakkaya - 15/01/2018

Merhaba,

Açılan kutuların güncelleştirme sonrasında olayına

Me.Kişiler_alt_formu1.Requery

Kodu eklemelisin. Ayrıca, açılan kutu veya alt form eklediğinde isimlerini acl_mailcategory, alt_form_kisiler şeklinde değiştir. Türkçe karakter veya boşluk içermesin.

Açılan Kutu72'nin güncelleştirme sonrasında olayındaki kod çalışmıyor. Önceki sorunda Sorgu1 isimli sorgu oluşturmuştum. Bu sorgudaki Kod2 alanını soruyor.

Konu başlığındaki soru cevaplandığı için konunuz taşınmıştır. Farklı sorunuz var ise yeni konu açınız.

Cvp: Süzgeçlerden Seçilen Verilerin Alt Forma Listelenmesi - siyahca - 15/01/2018

sorularım çözüldü teşekkürler

Cvp: Süzgeçlerden Seçilen Verilerin Alt Forma Listelenmesi - siyahca - 16/01/2018

Merhaba

sorgu1 adlı sorguyu ekledim. Açılan kutularada belirttiğiniz kodu ekledim. Ancak şimdide alt formda listelemek yerine yeni kod oluşturuyor ve onu gösteriyor sadece.

Dosya ekleyecektim ancak göremedim cevap kısmında.