AccessTr.neT
Şifremi Unuttum ve Yeni Şifre Belirleme Hakkında - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Şifremi Unuttum ve Yeni Şifre Belirleme Hakkında (/konu-sifremi-unuttum-ve-yeni-sifre-belirleme-hakkinda.html)

Sayfalar: 1 2

Şifremi Unuttum ve Yeni Şifre Belirleme Hakkında - oosmaner - 21/05/2018

Şifremi unuttum
Şifre değiştir
ve Log kayıtlarını aktif hale getirebilirmisiniz.
Şimdiden teşekkür ederim.

Cvp: Şifremiunuttum_şifre Değiştir_log Kayıtı - ozguryasin - 21/05/2018

Şifremi unuttum
Şifre değiştir

Log kayıtları için Giriş ve Çıkış 
butonlarına bastığınız vakit kulanıcı adını, tarihi, saati, Tbl_Kullanici_Form_Giris_Cikislari  tablosuna yazdırdığınız vakit istediğiniz olacaktır. 

Şifre değiştir
şifre değiştirmek için size gerekenler, aslında bu işlem için bir çok yol izlenebilir, kullanıcı giriş yaptıktan sonra giriş yapıldığı teyidi alınıp şifre değiştir butonu ile geçerli şifreyi değiştirme veya ne şartla olursa olsun eski şifreyi önce sorup sonra şifre değiştirme,

Şifremi unuttum
işlemine gelince bunda nasıl bir yöntem düşündüğünüzü bilemediğim için pek bir şey diyemiyorum, mail ile mi şifre gelecek yoksa ip ucu sorup o doğru seçildiğinde şifre değiştirme ekranı mı gelecek yoksa ip ucu sorulu doğru cevap alındığında şifren buydu mu denecek.

aslında şifremi unuttuma gerek bile yok, unutan kişi yetkiliye söyler yetkilide şifren buymuş der.

Cvp: Şifremiunuttum_şifre Değiştir_log Kayıtı - oosmaner - 21/05/2018

(21/05/2018, 11:18)ozguryasin yazdı: Şifremi unuttum
Şifre değiştir

Log kayıtları için Giriş ve Çıkış 
butonlarına bastığınız vakit kulanıcı adını, tarihi, saati, Tbl_Kullanici_Form_Giris_Cikislari  tablosuna yazdırdığınız vakit istediğiniz olacaktır. 

Şifre değiştir
şifre değiştirmek için size gerekenler, aslında bu işlem için bir çok yol izlenebilir, kullanıcı giriş yaptıktan sonra giriş yapıldığı teyidi alınıp şifre değiştir butonu ile geçerli şifreyi değiştirme veya ne şartla olursa olsun eski şifreyi önce sorup sonra şifre değiştirme,

Şifremi unuttum
işlemine gelince bunda nasıl bir yöntem düşündüğünüzü bilemediğim için pek bir şey diyemiyorum, mail ile mi şifre gelecek yoksa ip ucu sorup o doğru seçildiğinde şifre değiştirme ekranı mı gelecek yoksa ip ucu sorulu doğru cevap alındığında şifren buydu mu denecek.

aslında şifremi unuttuma gerek bile yok, unutan kişi yetkiliye söyler yetkilide şifren buymuş der.

şifre değiştirme ekranı gelecek
şifremi unuttumda ise soru sorulacak cevap eşleştiği zaman eski şifre yeni şifre teyit ile şifre değiştirme tamamlanacak

Cvp: Şifremiunuttum_Şifre Değiştir_Log Kayıtı - oosmaner - 23/05/2018

yardım edecek yokmudur. acaba Icon_rolleyes Icon_rolleyes Icon_rolleyes

Cvp: Şifremiunuttum_Şifre Değiştir_Log Kayıtı - ozguryasin - 23/05/2018

siz ilk baş kafanızda bir şeyler oluşturup projenizde uygulamaya başlayın takıldığınız yerde biz yardımcı olalım, yoksa istediğiniz yardımcı olmamız değil bizim yapmamız olur. Ayrıca iki form 3 tablo çok yer kaplıyor projenizde koyduğunuz resimden dolayı.

Cvp: Şifremiunuttum_Şifre Değiştir_Log Kayıtı - oosmaner - 28/05/2018

Ben projeme başladım eksik olan şifremi unuttum ve şifre değiştir seçeneklerinin içinden çıkmadığım için sizlerden yardım istedim ve projenin içi den diğer hazırlıkları sildim yardım istediğim bölümü bıraktım. Bir el atarsanız sevinirim