AccessTr.neT
Stok Güncelleme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Stok Güncelleme (/konu-stok-guncelleme.html)

Stok Güncelleme - m_demir - 03/06/2018

Merhaba Arkadaşlar.

Ozan Hocamın yazdığı bir kod ile Metin kutusuna girdiğim rakam karadar stokdaki ürünlerin fiyatını % olarak artırıyordum. Ayni kodu ekli dosyama uygulamaya çalıştım hata veriyor. Nedenini anlayamadım. 

*Stok  Formunda TarihGuncelle metin kutusuna girdiğim tarihi ile Stok Tablosundaki tarihi güncellesin.
*Stok Formunda AdetGuncelle metin kutusuna girdiği rakam kadar Stok tablosundaki  StokAdedi artırsın
*Stok Formunda YuzdeGuncelle metin kutusuna girdiği rakam kadar Stok tablosundaki StokSatisFiyati % olarak artırsın. Örneğin 25 yazdığım zaman Stok tablosundaki StokSatisFiyatını %25 artırsın.  Saygılarımla iyi çalışmalar.

[Resim: do.php?imgf=152798421516471.png]

Cvp: Stok Güncelleme - ozanakkaya - 03/06/2018

(03/06/2018, 03:04)m_demir yazdı: Ozan Hocamın yazdığı bir kod ile Metin kutusuna girdiğim rakam karadar stokdaki ürünlerin fiyatını % olarak artırıyordum. Ayni kodu ekli dosyama uygulamaya çalıştım hata veriyor. Nedenini anlayamadım. 

Bahsi geçen kod daha önceden ya Satis isimli form için yazılmış, ya da srg_liste isimli sorguda değişiklik yapılmış.

Hata veren kısım:
Set qdf = CurrentDb.QueryDefs("srg_liste")
qdf![Forms!Stok!gecici] = Forms![Stok]![gecici]

srg_liste isimli sorguda
Like "*" & [Forms]![Satis]![gecici] & "*"

şeklinde ölçüt var, ancak koddaki ölçüt tanımı

Forms![Stok]![gecici]

şeklinde, birinde Satış, diğerinde Stok formu tanımlanmış.

srg_stok adında sorgu oluştur, Sql kaynağına

SELECT Stok.S_No, Stok.StokNo, Stok.StokTarihi, Stok.StokFirmaAdi, Stok.StokUrunAdi, Stok.StokAdedi, Stok.StokNevi, Stok.StokAlisFiyati, Stok.StokSatisFiyati, Stok.[Stok**], Stok.[Stok**], Stok.[**], Stok.StokUrunAdi AS Arama
FROM Stok
WHERE ((([Stok.StokNo] & "*" & [Stok.StokUrunAdi] & "*" & [Stok.StokFirmaAdi] & "*" & [Stok.StokTarihi] ) Like "*" & Forms![Stok]![gecici] & "*"))
ORDER BY Stok.S_No DESC;

Kodu ekle, sorguyu kaydet,

Hata veren koddaki

Set qdf = CurrentDb.QueryDefs("srg_liste")

kodunu

Set qdf = CurrentDb.QueryDefs("srg_stok")

olarak değiştir.

(03/06/2018, 03:04)m_demir yazdı: *Stok  Formunda TarihGuncelle metin kutusuna girdiğim tarihi ile Stok Tablosundaki tarihi güncellesin.
*Stok Formunda AdetGuncelle metin kutusuna girdiği rakam kadar Stok tablosundaki  StokAdedi artırsın
*Stok Formunda YuzdeGuncelle metin kutusuna girdiği rakam kadar Stok tablosundaki StokSatisFiyati % olarak artırsın. Örneğin 25 yazdığım zaman Stok tablosundaki StokSatisFiyatını %25 artırsın.  Saygılarımla iyi çalışmalar.

Kodda, StokSatisFiyati alanının güncellenmesini sağlayan kod;

rs("StokSatisFiyati") = rs("StokSatisFiyati") + (rs("StokSatisFiyati") * Me.YuzdeGuncelle) / 100

Tarih ve Stok Adedini

rs("StokTarihi") = me.TarihGuncelle
rs("StokAdedi") = me.AdetGuncelle

şeklinde kod ekleyerek güncelleyebilirsin

Cvp: Stok Güncelleme - m_demir - 03/06/2018

Çok, çok teşekkürler Hocam ellerinize sağlık.

Hocam konuyu taşıyabilirsiniz saygılarımla iyi çalışmalar.