AccessTr.neT
Kapsamlı Örnek. (kamu Kurumunda Araç Görevlendirme) - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-access-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Kapsamlı Örnek. (kamu Kurumunda Araç Görevlendirme) (/konu-kapsamli-ornek-kamu-kurumunda-arac-gorevlendirme.html)

Sayfalar: 1 2

Kapsamlı Örnek. (kamu Kurumunda Araç Görevlendirme) - istemihan - 12/09/2018

Resmi kurumlarda kullanılan kapsamlı araç görevlendirme programı. Access ile ilgilenenlerin çok faydalanacağını umarım. Bu program ile birlikte Access ile çok kapsamlı  programlar yapılabildiğini görmenizi istedim. Access her ne kadar veritabanı ise de orta ölçekli her türlü ihtiyacı programlama imkanına sahipsiniz. 

Programı daha iyi anlayabilmek ve program ile ne gibi fonksiyonları tanımlanabildiğini göre bilmek için aşağıdaki kullanıcı bilgileri ile giriş yaptıktan sonra yeni kullanıcı tanımlaması yapalım ve yetki seviyesini ise 2 veya üzeri olarak belirleyelim. Bu durumda, yetki tanımlaması ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve bunu kendi programlarınızda kullanabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Cvp: Kapsamlı Örnek. (kamu Kurumunda Araç Görevlendirme) - istemihan - 12/09/2018

Giriş için
Kullanıcı adı:deneme
şifre :1234

Cvp: Kapsamlı Örnek. (kamu Kurumunda Araç Görevlendirme) - ozanakkaya - 12/09/2018

Paylaşım için teşekkürler.

Cvp: Kapsamlı Örnek. (kamu Kurumunda Araç Görevlendirme) - Kılıçarslan - 17/09/2018

Paylaşım için teşekkürler dosyayı indirdim lakin giriş yapamıyorum kontrol etmeniz mümkünmüdür.

Cvp: Kapsamlı Örnek. (kamu Kurumunda Araç Görevlendirme) - ozanakkaya - 17/09/2018

(17/09/2018, 11:09)Kılıçarslan yazdı: Paylaşım için teşekkürler dosyayı indirdim lakin giriş yapamıyorum kontrol etmeniz mümkünmüdür.

64 bit ofis kullanıyorsanız Module2 isimli modüldeki

Private Declare Function BlackEagle Lib "kernel32.dll" Alias "GetVolumeInformationA" (ByVal lpRootPathName As String, ByVal lpVolumeNameBuffer As _
String, ByVal nVolumeNameSize As Integer, lpVolumeSerialNumber As Long, lpMaximumComponentLength As Long, lpFileSystemFlags As Long, ByVal _
lpFileSystemNameBuffer As String, ByVal nFileSystemNameSize As Long) As Long

kodundaki Declare ile Function arasına PtrSafe ekleyerek deneyiniz. Kod aşağıdaki gibi olacak.

Private Declare PtrSafe Function BlackEagle Lib "kernel32.dll" Alias "GetVolumeInformationA" (ByVal lpRootPathName As String, ByVal lpVolumeNameBuffer As _
String, ByVal nVolumeNameSize As Integer, lpVolumeSerialNumber As Long, lpMaximumComponentLength As Long, lpFileSystemFlags As Long, ByVal _
lpFileSystemNameBuffer As String, ByVal nFileSystemNameSize As Long) As Long

Cvp: Kapsamlı Örnek. (kamu Kurumunda Araç Görevlendirme) - Kılıçarslan - 17/09/2018

64 bit de çalışması için verdiğiniz düzenlemeyi sizin yönlendirmenizle yaptım fakat bu bölümde sabit kalıyor resimdeki gibi

[Resim: aYbrBB.png]