AccessTr.neT
Keydown İle Aynı Arama Listesinden 2 Ayrı Formdan Birine Veri Çekebildim. - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Keydown İle Aynı Arama Listesinden 2 Ayrı Formdan Birine Veri Çekebildim. (/konu-keydown-ile-ayni-arama-listesinden-2-ayri-formdan-birine-veri-cekebildim.html)

Sayfalar: 1 2

Keydown İle Aynı Arama Listesinden 2 Ayrı Formdan Birine Veri Çekebildim. - Oğuz Türkyılmaz - 30/01/2019

F_01_TeklifGiris formunda çalıştırdığım F7 fonksiyonu nu F_05_SiparisFormunda da çalıştırmak için nasıl bir revize yapmam gerekir. Teşekkürler.

[Resim: do.php?img=8803]

Cvp: Keydown İle Aynı Arama Listesinden 2 Ayrı Formdan Birine Veri Çekebildim. - berduş - 30/01/2019

emin değilim ama yanılmıyorsam "vbkeyreturn" kodu enter tuşuna basıldığında çalışır F7 ile çalışması için vbkeyreturn kodunu vbKeyF7 değiştirmeyi dener misiniz

Cvp: Keydown İle Aynı Arama Listesinden 2 Ayrı Formdan Birine Veri Çekebildim. - Oğuz Türkyılmaz - 30/01/2019

(30/01/2019, 13:40)haliliyas yazdı: emin değilim ama yanılmıyorsam "vbkeyreturn" kodu enter tuşuna basıldığında çalışır F7 ile çalışması için vbkeyreturn kodunu vbKeyF7 değiştirmeyi dener misiniz

Halil Bey F7 tuşu her iki formda da işlevini yerine getiriyor sorun F7 den sonra firma listesi ekranında arayıp bulduğunuz firmanın değerlerini enter tuşuyla forma çekmek istediğinizde teklif girişde bilgiler geliyor, SiparişGiriş formunda bilgileri getirmek mümkün olmadı.

Cvp: Keydown İle Aynı Arama Listesinden 2 Ayrı Formdan Birine Veri Çekebildim. - berduş - 31/01/2019

"F_01_TeklifGiris" formu ile "F_05_SiparisGiris" formunun tuşa basılırken olayını aşağıdaki kodla değişirin
DoCmd.OpenForm "F_03_FirmaListe", , , , , , Me.Name
Case Else

End Select

"FirmaListeAF" formunun tuşa basılırken olayını aşağıdaki kodla değişirin
If (Me.Parent.OpenArgs) = "F_01_TeklifGiris" Then
Forms![F_01_TeklifGiris]![cboFirmaKodu] = Me.txtFirmaKodu
Forms![F_01_TeklifGiris]![cboFirmaUnvan] = Me.txtFirmaUnvan
Forms![F_01_TeklifGiris]![txtKisi] = Me.txtKisi
Forms![F_01_TeklifGiris]![txtE_Mail] = Me.txtE_Mail
Forms![F_01_TeklifGiris]![txtTelefonNo] = Me.txtTelefonNo
Forms![F_01_TeklifGiris]![txtCepNo] = Me.txtCepNo
Forms![F_01_TeklifGiris]![txtTedarikciFirma].SetFocus
End If

If (Me.Parent.OpenArgs) = "F_05_SiparisGiris" Then
Forms![F_05_SiparisGiris]![cboFirmaKodu] = Me.txtFirmaKodu
Forms![F_05_SiparisGiris]![cboFirmaUnvan] = Me.txtFirmaUnvan
Forms![F_05_SiparisGiris]![txtKisi] = Me.txtKisi
Forms![F_05_SiparisGiris]![txtE_Mail] = Me.txtE_Mail
Forms![F_05_SiparisGiris]![txtTelefonNo] = Me.txtTelefonNo
Forms![F_05_SiparisGiris]![txtCepNo] = Me.txtCepNo
Forms![F_05_SiparisGiris]![txtHedef].SetFocus
End If
DoCmd.Close acForm, "F_03_FirmaListe"

End Select

Cvp: Keydown İle Aynı Arama Listesinden 2 Ayrı Formdan Birine Veri Çekebildim. - Oğuz Türkyılmaz - 31/01/2019

Halil bey Elinize Sağlık. Sorunum çözülmüş.Teşekkür ederim.

Cvp: Keydown İle Aynı Arama Listesinden 2 Ayrı Formdan Birine Veri Çekebildim. - Oğuz Türkyılmaz - 31/01/2019

Me.Parent kodunun buradaki işlevi nedir Halil Bey.