AccessTr.neT
Devreden Bakiye - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Devreden Bakiye (/konu-devreden-bakiye--85665.html)

Sayfalar: 1 2 3 4

RE: Devreden Bakiye - metınaycıcek - 03/09/2019

(03/09/2019, 16:39)berduş yazdı: boş alan kontrol kodlarını düzenlerseniz daha iyi olur,
kullanıcı nerede hangi alanı doldurması gerektiğini göremiyor.
Sayın Hocam boş alanları kontrol etmemi istemişsiniz?
bir tane örnek vere bilirmişsiniz.

Cvp: Devreden Bakiye - berduş - 03/09/2019

"boş alan kontrolünden" kastım ise borçlandırma yaparken butona bastığınızda çalışan kodda var

Private Sub Tümıslemler_Click() 
If MsgBox("TAKSİT İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİREYİMMİ?", vbYesNo, "GERİ ALMA UYARISI") = vbYes Then

If IsNull([A2]) Or IsNull([A3]) _
Or IsNull([AA4]) Or IsNull([AA5]) Or IsNull([A5]) _
Or IsNull([AA7]) Or IsNull([A6]) Or IsNull([C1]) Or IsNull([GF1]) Or IsNull([SODT]) Or IsNull([ACIK1]) Then
MsgBox "Lütfen Boşlukları doldurunuz!!"
DoCmd.GoToControl "DaıreNo"

Exit Sub
End If

Cvp: Devreden Bakiye - berduş - 03/09/2019

burada kullanılan IsNull(….) kısmı gerekli alanlar boş mu, değil mi onu kontrol ediyor,
ama hangi alan boş olursa olsun hep aynı kutuya -daireno- gidiyor.
If IsNull([A2]) then DoCmd.GoToControl "[A2]"  gibi bir kod eklenebilir MsgBox "Lütfen Boşlukları doldurunuz!!" kodunun üzerine

RE: Devreden Bakiye - metınaycıcek - 03/09/2019

(03/09/2019, 23:26)berduş yazdı: burada kullanılan IsNull(….) kısmı gerekli alanlar boş mu, değil mi onu kontrol ediyor,
ama hangi alan boş olursa olsun hep aynı kutuya -daireno- gidiyor.
If IsNull([A2]) then DoCmd.GoToControl "[A2]"  gibi bir kod eklenebilir MsgBox "Lütfen Boşlukları doldurunuz!!" kodunun üzerine
Sayın Hocam şimdi anladım

Cvp: Devreden Bakiye - berduş - 04/09/2019

sayın @metınaycıcek ilk mesajdaki isteğinizle ilgili olarak şunu sormak istiyorum, diyelim ki "TBLUYEGENELBIL" tablosunda "kalanpara" diye bir alan oluşturduk ve tüm ödemeler yapıldıktan sonra kalan fazla parayı, "TBLUYEODEMETABLOSU" tablosundaki "odememik" alanı yerine buraya kaydettik ödeme kısmında görünmesin ayrı bir yerde görünsün diye, çalışmanızda her şey "TBLUYEGENELBIL" tablosundaki "KIMID" bilgileri üzerinden yürüyor. o dairede oturan değiştiğinde ne olacak? diyelim ki A1 dairesinde oturan kişi evi sattı ama aceleci biri olduğu için 1 yıllık aidatı peşin ödemişti yada tam tersine ödemesi gerekenleri ödemeden çıktı gitti yerine yeni biri geldi her şey "TBLUYEGENELBIL" üzerinden yürüdüğü için fazla yada eksik para doğrudan yeni bina sakinine kalıyor -kodlar otomatik çalışıp tüm dairelere uygulandığından-

RE: Devreden Bakiye - metınaycıcek - 04/09/2019

(04/09/2019, 00:16)berduş yazdı: sayın @metınaycıcek ilk mesajdaki isteğinizle ilgili olarak şunu sormak istiyorum, diyelim ki "TBLUYEGENELBIL" tablosunda "kalanpara"  diye bir alan oluşturduk ve tüm ödemeler yapıldıktan sonra kalan fazla parayı, "TBLUYEODEMETABLOSU" tablosundaki "odememik" alanı yerine  buraya kaydettik ödeme kısmında görünmesin ayrı bir yerde görünsün diye, çalışmanızda her şey "TBLUYEGENELBIL" tablosundaki  "KIMID" bilgileri üzerinden yürüyor. o dairede oturan değiştiğinde ne olacak? diyelim ki A1 dairesinde oturan kişi evi sattı ama aceleci biri olduğu için 1 yıllık aidatı peşin ödemişti yada tam tersine ödemesi gerekenleri ödemeden çıktı gitti yerine yeni biri geldi her şey "TBLUYEGENELBIL" üzerinden yürüdüğü için fazla yada eksik para doğrudan yeni bina sakinine kalıyor -kodlar otomatik çalışıp tüm dairelere uygulandığından-
Sayın hocam 
ben evimi sattım tüm aidatı ödedim 
diyelim 1000 tl alacağım var o satığım kişiden almak zorundayım
eğer kaçan kişi kiracı ise ev sahibinden alınacak
eğer ev sahibi ise o evin kirasından alınıp ödenecek 
yani ( - veya +) durumunda uylaşma usulüyle halledilecek