AccessTr.neT
Forma 2 Kere Veri Yazıyor - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Forma 2 Kere Veri Yazıyor (/konu-forma-2-kere-veri-yaziyor.html)

Sayfalar: 1 2 3

Forma 2 Kere Veri Yazıyor - yasinacar - 31/12/2019

Merhaba,

F_TEKLIFLIST formunda Yeni Teklif oluşturuyorum daha sonra Revizyon/Görüşme butonuna basarak revize ediyorum F_TEKLIFLIST formunda R0 ve R1 alanları olan 2 adet teklif oluyor buraya kadar sorun yok, sorun R1 teklifi DURUM alanından SATILDI olarak işaretlediğimde F_SIPARISLER formuna tek kayıt gitmesi gerekiyorken yani sadece revize edilerek R1 olan kayıt lakin R0 ve R1 olarak 2 kayıt gidiyor buda Sipariş Kalemleri butonuna tıkladığımda açılan F_SIPARIS_AYRINTI formunda karışıklığa ayrıca Teklif Gönder butonuna bastığımda ise R_TEKLIF_RAPORU roporunda teklif kalemlerinde karışıklığa neden oluyor.

Karışıklıktan kastım R0 ve R1 kayıtlarını üst üste yazması ayrıca teklif revizyonunda F_YTEKLIFHR_ALTFRM ve F_YTEKLIFHR_ALTFRM2 formlarının alt formu olarak kullandığım T_TEKLIF_ALT_DETAY formunda da revize yaptığımda ortam curcuna oluyor bütün verileri karıştırıyor.

Allah rızası için bana yardım edin hangisini nerden çözeceğimi bilemedim her şey çok iyi idi taaki teklifi tüm alanları ile revize edene kadar.

.rar CRM V01.06.rar (Dosya Boyutu: 1,22 MB | İndirme Sayısı: 3)

Cvp: Forma 2 Kere Veri Yazıyor - berduş - 31/12/2019

yalnız F_SIPARISLER formuna neden tek kayıt gitmesi gerekiyor
(çalışmanıza yeni kayıt ekleyemedim, sadece revizyon yapabildim)
bahsettiğiniz sipariş formunda 2 kriter var -değiştiremiyoruz da- ve 2sinde de her hangi bir sınırlandırma göremedim
duruma ve unvana göre filtrelemesi gerekiyor ama filtreleme çalışmıyor
not: yasin bey mümkünse çalışmanızı yüklerken -sorun doğrudan ilgili değilse- şifreli pencere gizlemeli biçimini eklemeyin
eklediyseniz en azından şifresini de yazın

Cvp: Forma 2 Kere Veri Yazıyor - yasinacar - 31/12/2019

(31/12/2019, 10:13)berduş yazdı: yalnız F_SIPARISLER formuna neden tek kayıt gitmesi gerekiyor
(çalışmanıza yeni kayıt ekleyemedim, sadece revizyon yapabildim)
bahsettiğiniz sipariş formunda 2 kriter var -değiştiremiyoruz da- ve 2sinde de her hangi bir sınırlandırma göremedim
duruma ve unvana göre filtrelemesi gerekiyor ama filtreleme çalışmıyor
not: yasin bey mümkünse çalışmanızı yüklerken -sorun doğrudan ilgili değilse- şifreli pencere gizlemeli biçimini eklemeyin
eklediyseniz en azından şifresini de yazın

Merhaba kusura bakmayın şimdi şifresiz ekledim kullanıcı şifresi hepsi için 123

F_SIPARISLER formuna en son revizyonlu siparişi eklemesi gerekiyor filitrelemeleri ben bilerek devre dışı bıraktım hata veriyordu.

İstenilen şu teklifler oluştuktan sonra son revizyon SATILDI olarak işaretlenecek ve sadece son revizyon F_SIPARISLER formuna yazacak hatta olabiliyor ise F_TEKLIFLIST formundaki teklifte Revizyon/Görüşme butonu pasif olsun kullanıcı bir daha ordan işlem yapamasın o zaman hataların büyük çoğunu bertaraf etmiş olurum.

Teşekkürler

.rar CRM V01.07.rar (Dosya Boyutu: 1,21 MB | İndirme Sayısı: 0)

Cvp: Forma 2 Kere Veri Yazıyor - ozanakkaya - 31/12/2019

S_SIPARISLIST isimli sorgunun Sql kodunu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

SELECT T_SIPARIS.TEKLIF_ID, T_TEKLIF_R.TARIH, T_SIPARIS.SIPARIS_ID, T_SIPARIS.REV_ID, T_REV.REV_NO, T_FIRMA.UNVAN, T_MUSTERI.AD_SOYAD, T_TEKLIF_R.KONU, TKullanicilar.kulanici_adi, T_SDURUM.SDURUM
FROM (TKullanicilar INNER JOIN ((((T_SIPARIS INNER JOIN T_TEKLIF_R ON T_SIPARIS.REV_ID = T_TEKLIF_R.REV_ID) INNER JOIN T_REV ON T_TEKLIF_R.REVNO_ID = T_REV.REVNO_ID) INNER JOIN T_FIRMA ON T_SIPARIS.FIRMA_ID = T_FIRMA.FIRMA_ID) INNER JOIN T_MUSTERI ON T_TEKLIF_R.MUSTERI_ID = T_MUSTERI.MUSTERI_ID) ON TKullanicilar.kul_id = T_TEKLIF_R.PERSONEL_ID) INNER JOIN T_SDURUM ON T_SIPARIS.SDURUM = T_SDURUM.SDURUM_ID
GROUP BY T_SIPARIS.TEKLIF_ID, T_TEKLIF_R.TARIH, T_SIPARIS.SIPARIS_ID, T_SIPARIS.REV_ID, T_REV.REV_NO, T_FIRMA.UNVAN, T_MUSTERI.AD_SOYAD, T_TEKLIF_R.KONU, TKullanicilar.kulanici_adi, T_SDURUM.SDURUM
HAVING (((T_FIRMA.UNVAN) Like "*" & [Forms]![F_SIPARISLER]![ACK_FIRMAUNVANI] & "*") AND ((T_SDURUM.SDURUM) Like "*" & [Forms]![F_SIPARISLER]![ACK_DURUM] & "*"));

Cvp: Forma 2 Kere Veri Yazıyor - yasinacar - 31/12/2019

(31/12/2019, 10:54)ozanakkaya yazdı: S_SIPARISLIST isimli sorgunun Sql kodunu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

SELECT T_SIPARIS.TEKLIF_ID, T_TEKLIF_R.TARIH, T_SIPARIS.SIPARIS_ID, T_SIPARIS.REV_ID, T_REV.REV_NO, T_FIRMA.UNVAN, T_MUSTERI.AD_SOYAD, T_TEKLIF_R.KONU, TKullanicilar.kulanici_adi, T_SDURUM.SDURUM
FROM (TKullanicilar INNER JOIN ((((T_SIPARIS INNER JOIN T_TEKLIF_R ON T_SIPARIS.REV_ID = T_TEKLIF_R.REV_ID) INNER JOIN T_REV ON T_TEKLIF_R.REVNO_ID = T_REV.REVNO_ID) INNER JOIN T_FIRMA ON T_SIPARIS.FIRMA_ID = T_FIRMA.FIRMA_ID) INNER JOIN T_MUSTERI ON T_TEKLIF_R.MUSTERI_ID = T_MUSTERI.MUSTERI_ID) ON TKullanicilar.kul_id = T_TEKLIF_R.PERSONEL_ID) INNER JOIN T_SDURUM ON T_SIPARIS.SDURUM = T_SDURUM.SDURUM_ID
GROUP BY T_SIPARIS.TEKLIF_ID, T_TEKLIF_R.TARIH, T_SIPARIS.SIPARIS_ID, T_SIPARIS.REV_ID, T_REV.REV_NO, T_FIRMA.UNVAN, T_MUSTERI.AD_SOYAD, T_TEKLIF_R.KONU, TKullanicilar.kulanici_adi, T_SDURUM.SDURUM
HAVING (((T_FIRMA.UNVAN) Like "*" & [Forms]![F_SIPARISLER]![ACK_FIRMAUNVANI] & "*") AND ((T_SDURUM.SDURUM) Like "*" & [Forms]![F_SIPARISLER]![ACK_DURUM] & "*"));

Evet şuanda F_SIPARISLER formuna 1 kayıt geliyor ama bu seferde ilk kayıtı yani R0 olanı alıyor R1 i alması gerekiyor hocam bir de T_TEKLIF_ALT_DETAY formunda revizyon yaptığımda kayıtlar karışıyor burda da revizyon için 2 formmu oluşturmam gerekiyor?

Cvp: Forma 2 Kere Veri Yazıyor - ozanakkaya - 31/12/2019

F_TEKLIFLIST isimli formdaki Komut399'un tıklandığında olayındaki kodu aşağıdaki ile değiştir.

DoCmd.OpenForm "F_TEKLIF_REV", acNormal, , "[TEKLIF_ID]=" & Me.TEKLIF_ID
DoCmd.GoToControl "Alt2_R"
DoCmd.FindRecord Me.MTN_REV_ID

T_TEKLIF_DETAY_ALT isimli formun kayıt kaynağını T_TEKLIF_DETAY_ALT olarak değiştir. F_TEKLIF_REV isimli forma alt form olarak eklenen T_TEKLIF_DETAY_ALT formuna alt ve üst alan olarak REV_ID alanını ekle.

[Resim: do.php?img=9399]