AccessTr.neT
Access Ado İle Bağlantılı Comboboxlar Yardım - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Access Ado İle Bağlantılı Comboboxlar Yardım (/konu-access-ado-ile-baglantili-comboboxlar-yardim.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Cvp: Access Ado İle Bağlantılı Comboboxlar Yardım - berduş - 17/01/2020

tıklama olayına ara fonksiyonunu eklemeniz yeterli bence ama sizin dosyanızda zaten çalışıyordu yanılmıyorsam.
en son hangi dosyayı kullanıyorsunuz ne değişiklikler yaptınız bilmiyorum ama galiba son yüklediğiniz hy7 dosyasındaydı. konu o kadar uzadı ki bundan sonra kullanılacak dosyanın ve bakılacak mesajın linkini eklemeniz daha uygun olur.

Cvp: Access Ado İle Bağlantılı Comboboxlar Yardım - feraz - 17/01/2020

(17/01/2020, 13:47)berduş yazdı: tıklama olayına ara fonksiyonunu eklemeniz yeterli bence ama sizin dosyanızda zaten çalışıyordu yanılmıyorsam.
en son hangi dosyayı kullanıyorsunuz ne değişiklikler yaptınız bilmiyorum ama galiba son yüklediğiniz hy7 dosyasındaydı. konu o kadar uzadı ki bundan sonra kullanılacak dosyanın ve bakılacak mesajın linkini eklemeniz daha uygun olur.

Sayın hocam bemim dosyada çalışıyor o dosya bitti.

Sizin sonu h7 olan dosyadaki seçenek düğmeleri frame den dolayı click olayı tetiklenmiyor denemelerimde.
Framenin click olayınında oluyor sanırım onuda nen yapamadım.

Mesela atıyorum frame1.controls("seçenek düğmesi1").item(1) gibi kod ekliyordum frame click olayına çalışmıyordu.yada item yerine itemdata mıydı neydi unuttum.

Yani mantıken frameden seçenek düğmelerini tıklatınca hangisine tıkkadığının indexini felan bulmak istemiştim vs...
Karıştı yazılarım biraz.Kısaca optionbuttonlar frame içinde olursa optionbutton_click olayını tetikletip kodları çalıştıramadım.

Dosyalar bitince hem sorgulu hem Ado ile hemde benim listboxun rowsource özelliği ile yaptığım dosyayı ekleyeceğim.

çerçevenin tıklanma/click olayı
Private Sub ArmYer_Click()

If Me.ArmYer = 3 Then
BasKrt = ""
SonKrt = ""
ElseIf Me.ArmYer = 2 Then
BasKrt = ""
SonKrt = "%"
Else
BasKrt = "%"
SonKrt = "%"
End If

Ara '<--Eklenecek

End Sub

O şekilde ara eklemiştim listbox çalışıyordu combo çalışmıyordu .combo kodunu eklemiştim yine combo listbox ile bağlantılı çalışmamıştı.

sayın @feraz ekleyeceğim dosya bu konu ile ilgili yapabileceğim son şeydir. Sorunuzla doğrudan ilgili olduğu için
recordset li çalışmayı kullandım. jokerli aramayı da (tek karakter için ? birden çok karakter için *) eklemeye çalıştım en azından denediğim kadarıyla bende sorunsuz çalıştı. böylece
(15/01/2020, 08:32)accessman yazdı: mesela isminde "ırım" olan aynı zamanda
soyismi "as" ile başlayan ve
yaşı "7" ye eşit olan bir aramayı nasıl yapacaksınız
sorunu da modül resimleri olmadan tek bir seçenek grubuyla halledilmiş oldu.
[Resim: do.php?img=9454]
Kodları inceleyerek kendi çalışmanıza ekleyebilirsiniz. Arama ile ilgili olmayan sorular için yeni konu açarsanız orada çözmeye çalışırız.
dilerim işinize yarar.
.rar RecordSetComboboxAra_hy_11.rar (Dosya Boyutu: 84,23 KB | İndirme Sayısı: 1)

Tamam üstad herşey için sağolunuz.Akşam incelerim önceden dediğim gibi dosyaları bitince buraya eklerim örnek olsun diye.

Sizede kolay gelsin.