AccessTr.neT
Formdan Word Dosyasına Aktarma Sorunu - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Formdan Word Dosyasına Aktarma Sorunu (/konu-formdan-word-dosyasina-aktarma-sorunu.html)

Sayfalar: 1 2

Formdan Word Dosyasına Aktarma Sorunu - suayip - 04/04/2020

Formdan word dosyasına aktarmayı başaramadım.Forumda bulunan örnekleri inceledim.Karşılaştığım sorunlarla ilgili önerileri uygulamaya çalıştım ama olmadı.Referans sorununu halletmeye çalıştım.Fakat kodların doğru olup olmadığını kod bilgim yeterli olmadığı için tam anlayamıyorum.Ekte uygulamam var. Office 2013 kullanıyorum.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Cvp: Formdan Word Dosyasına Aktarma Sorunu - ozanakkaya - 04/04/2020

Merhaba, ekli uygulamanızda 3 alanı ve 2 resmi aktaracak şekilde düzenledim. Referans olarak Microsoft Word referansının da eklenmesi gerekli.

.Selection.GoTo what:=wdGoToBookmark, Name:="ad"
.Selection.TypeText Kayit.Fields("ADI")

Şeklindeki kodda, ad, word belgesindeki yerimini, ADI ise tablodaki alan adını temsil eder.

Eklediğin örnekteki hatalı kısımlar kaldırdım, benim eklediğim örneğe, diğer yer imlerini ikişer ikişer ekle, her eklemede test et. Sorun çıkarsa tekrar konuya yaz.

Cvp: Formdan Word Dosyasına Aktarma Sorunu - suayip - 05/04/2020

(04/04/2020, 22:57)ozanakkaya yazdı: Merhaba, ekli uygulamanızda 3 alanı ve 2 resmi aktaracak şekilde düzenledim. Referans olarak Microsoft Word referansının da eklenmesi gerekli.

.Selection.GoTo what:=wdGoToBookmark, Name:="ad"
.Selection.TypeText Kayit.Fields("ADI")

Şeklindeki kodda, ad, word belgesindeki yerimini, ADI ise tablodaki alan adını temsil eder.

Eklediğin örnekteki hatalı kısımlar kaldırdım, benim eklediğim örneğe, diğer yer imlerini ikişer ikişer ekle, her eklemede test et. Sorun çıkarsa tekrar konuya yaz.
Tamam. teşekkür ederim.Deneyip geri bildirim yapacağım.

Cvp: Formdan Word Dosyasına Aktarma Sorunu - suayip - 06/04/2020

Ozan hocam birden fazla kayıt ekledim.Birinci kaydın dışındaki istediğim herhangi bir kaydı worde aktarmak istediğimde hep ilk kaydı aktarıyor.Ne yapmam gerekiyor?

Cvp: Formdan Word Dosyasına Aktarma Sorunu - ozanakkaya - 06/04/2020

Forma denetim kaynağı sira olan mtn_sira adında metin kutusu ekle, Set Kayit kodunu aşağıdaki ile değiştir.

Set Sorgum = CurrentDb.QueryDefs("kbsorgu")
Set Kayit = Sorgum.OpenRecordset()

kodu yerine 

Set Kayit = CurrentDb.OpenRecordset("SELECT * FROM kimlikbilgileri WHERE (((sira)=" & Me.mtn_sira & "))")

kodu ekle.

Dim Sorgum As QueryDef
 yerine de
Dim Kayit As DAO.Recordset
 kodu ekle.

Cvp: Formdan Word Dosyasına Aktarma Sorunu - suayip - 07/04/2020

Merhaba Ozan Hocam.Öncelikle çok teşekkür ederim yardımlarınız için Dediğiniz değişiklikleri yaptım.Kodlar çalışıyor.Fakat şöyle bir durumla karşılaştım.Eğer resimlerde hiç resim eklenmemişse veya 4 resimde aynı ise "3839 kodu , belirtilen dosya zaten var " mesajı karşıma çıkıyor ve word belgesini açmıyor.Birde fotoğrafların hepsini yüklemez isem "5152 kodu, bu geçersiz bir dosya, yolun doğru yazıldığından emin olun ... " diye mesaj karşıma çıkıyor.Fakat bunda word dosyası açılıyor ama belge1 olarak kalıyor.Bu durumları nasıl düzeltebiliriz.