AccessTr.neT
Klasör İçindeki Fotografları Sayma - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-excel-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Klasör İçindeki Fotografları Sayma (/konu-klasor-icindeki-fotograflari-sayma.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: Klasör İçindeki Fotografları Sayma - akarayilan - 12/04/2020

mpeg, avi ve mp4 aynı alanda toplayıp saysın eğer varsa 1 desin ben excelde mpeg alarak yazdığım alanı kamera olarak değiştereceğim
Hard diste boyutunu boyut yazan alana ekleyeceğiz

Re: Klasör İçindeki Fotografları Sayma - feraz - 12/04/2020

Yani aynı alanda mpeg yada avi yada mp4 varsa yani herhangi biri varsa 1 mi yazacak kamera olacak sütunda.
Öleyse ilgili sublar daki kodları alttaki gibi yapın.

Sub DosyaAdBul3(path, alan As Long) ve Sub DosyaAdBul4(path, alan As Long) bunlardaki kodlar içinde ve avi yyazdığım yerdeki i harfini siz değiştirebilirsiniz benim klavye farklı belki Türkçe karakter hatası olabilir.

Kod:
For Each Fileler In AltDosyalar.Files
        If UCase(fso.GetExtensionName(Fileler)) = "JPG" Then say1 = say1 + 1
        If UCase(fso.GetExtensionName(Fileler)) = "PNG" Then say2 = say2 + 1
        If UCase(fso.GetExtensionName(Fileler)) = "MPEG" Then say3 = say3 + 1
        If LCase(fso.GetExtensionName(Fileler)) = "avi" Then say3 = say3 + 1
        If UCase(fso.GetExtensionName(Fileler)) = "MPEG" Then say3 = say3 + 1
  Next

RE: Klasör İçindeki Fotografları Sayma - akarayilan - 12/04/2020

Hocam teşekkürler

daha önce göderdiğiniz array kodlu excelde klasör saydır yaptığım ile son gönderdiğiniz array Excel de sonuçlar farklı çıktı bakabilirmisiniz.

RE: Klasör İçindeki Fotografları Sayma - feraz - 13/04/2020

33.Mesajdaki dosyayı denedinizmi değiştirmiştim.
Tekrar indirdim denemek için gifteki gibi tek tek kontrol ettim hatasız.

[Resim: MTVlOTM5MjhkZTY3NmQ.gif]

RE: Klasör İçindeki Fotografları Sayma - akarayilan - 13/04/2020

Hocam arsiv ismli klasörü saydırdığımız zaman sıkıntı yok lakin başka bir klasör saydırmak isteğimde hepsini saymıyor hatta saydığı klasör içerisinden alıp başka klasöre yapıştırdığım halde saymoyor sadece 1 klasör sayıyor teşekkürler

RE: Klasör İçindeki Fotografları Sayma - feraz - 13/04/2020

(13/04/2020, 11:25)akarayilan yazdı: Hocam arsiv ismli klasörü saydırdığımız zaman sıkıntı yok lakin başka bir klasör saydırmak isteğimde hepsini saymıyor hatta saydığı klasör içerisinden alıp başka klasöre yapıştırdığım halde saymoyor sadece 1 klasör sayıyor teşekkürler
Eklediğiniz gifi izledim.
Textboxlar boşsa listeleme zaten olmayacaktı hani başı ve sonu demiştiniz.O yüzden olmamıştır başka klasör için.
Normalde textboxlar boşsa listboxa veri gelmememeliydi şart eklemiştim bildiğim bilmiyorum benmi değiştirdim sizmi.

Ben aklımda kaldığı kadarıyla kod mantığını mobilden yazarak anlatayım.

1-Textboxlar boş olmayacak.
2-Kls 2 gibi boşluk olacak textboxlarda burda kls yerine herhangi birşeyde yazılabilir.
Kodda arama yaparken boşluk sayısını yani kls 3 deki 4.sayısını buluyordum parça alıp eşleştirmek için.
Arama için ise;
Gözat butonuna tıklayınca seçilen klasör yani örneğin Arşiv klasör seçildi.Excele ver deyince bu Arşiv klasör alt klasörlerinde verdiğim örnekteki gibi kls 3 gibi arar varsa devam eder.Hiç birşey yoksa boş geçer.

Eklediğiniz ek böyle formattaydı.Eğer önceki dosyada doğru çalışarsaki sanmıyorum gifi izleyince onu kullanın.Yada tam olarak ne istiyorsunuz tefarruatlıca bir örnek ekleyip içine tam olarak açıklama ekleyin sonucu Excel hücrelerindede gösterebilirsiniz.
Aslında aklıma pivot tablo geliyor lakin nasıl yapacağım düşünüyorum.Bir klasör seçilip içinde ne tür resim yada video varsa gruplayıp saydırabilirde ana ve alt klasörlerle beraber.Lakin karışık.
Dediğim gibi siz neyi nasıl istiyorsanız ek ekleyin bakalım.