AccessTr.neT
Ajanda Çalışması Hakkında - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Ajanda Çalışması Hakkında (/konu-ajanda-calismasi-hakkinda.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: Ajanda Çalışması Hakkında - kanakan52 - 21/06/2020

(21/06/2020, 00:08)berduş yazdı: İhtiyacınızı siz biliyorsunuz tablo tasarımını sizin yapmanız daha uygun olur? Iyice düşünüp tabloyu öyle tasarlayın çünkü bana bırakırsanız neredeyse 2 aydır ajandayı nasil yaparım neler olmalı nasil uyarı vermeli diye düşünüp duruyorum, işin içinden çıkamadığım için oteleyip durdum. Ama sizin durumunuzda pratik olarak ihtiyaçlarınız belli olduğu için daha kolay tasarlayabilirsiniz tabloyu

Anladim hocam, şimdi koydeyim bilgisayarimdanda uzagim, en kisa zamanda kafamda toparlayip buradan paylasirim.
Cok cok teşekkür ederim hocam.

RE: Ajanda Çalışması Hakkında - kanakan52 - 25/06/2020

Değerli hocalarım merhaba,
Biraz aradan sonra konuyu tekrar hortlatayım istedim Img-grin

Ajanda çalışmasında yineleme  Günlük ve Aylık olarak ikiye indirildi.
Her Perşembe veya Her Haziran ayının 25 i gibi. Ama halen kayıt yapmıyor  Img-grin

Ayrıca filtreleme konusunda da yardımlarınızı rica ediyorum.

Son halini ekte paylaşıyorum. Bu hali ile bile birilerinin işine yarayabilir diye ümit ediyorum..

Saygılarımla..

RE: Ajanda Çalışması Hakkında - feraz - 27/06/2020

(25/06/2020, 17:32)kanakan52 yazdı: Ajanda çalışmasında yineleme  Günlük ve Aylık olarak ikiye indirildi.
Her Perşembe veya Her Haziran ayının 25 i gibi. Ama halen kayıt yapmıyor 
Burda aylık yazmışsınız ve devamındada her haziran ayının 25 yazmışsınız bu yıllık olmuyor mu?

RE: Ajanda Çalışması Hakkında - kanakan52 - 27/06/2020

(27/06/2020, 10:40)feraz yazdı:
(25/06/2020, 17:32)kanakan52 yazdı: Ajanda çalışmasında yineleme  Günlük ve Aylık olarak ikiye indirildi.
Her Perşembe veya Her Haziran ayının 25 i gibi. Ama halen kayıt yapmıyor 
Burda aylık yazmışsınız ve devamındada her haziran ayının 25 yazmışsınız bu yıllık olmuyor mu?

Yanlış olmuş hocam.  Her haziran ayının yerine "Her Ayın" olacak. Label captionu değiştirmemişim. Dolayısı ile yanlış mesaj yazmışım.

Doğrusu "her Cumartesi" veya "her ayın 27" si gibi olması lazım.

RE: Ajanda Çalışması Hakkında - feraz - 27/06/2020

Ayın 27 si geçerse mesaj felan verecekmi yoksa sadece o günmü mesaj verecek yada kaydedecek.

RE: Ajanda Çalışması Hakkında - kanakan52 - 27/06/2020

(27/06/2020, 10:53)feraz yazdı: Ayın 27 si geçerse mesaj felan verecekmi yoksa sadece o günmü mesaj verecek yada kaydedecek.

Hocam o tarihi access'a kaydetmesi yeterli olur diye düşünüyorum. Oluşturulan kayıtlar Excel üzerinde listviewde görünecek. Ve yine sizin çalışmanızla vakit dolduğunda  müzik çalacak veya mail atacak..

Bu benim düşüncem sadece. Tamamen yanlışta olabilir emin değilim.