AccessTr.neT
Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-excel-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı (/konu-excel-ile-barkod-okuyucu-ve-stok-kayit-vba-programi.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - merttr07 - 29/10/2020

(29/10/2020, 00:24)atoykan yazdı:
Sub imp_brcd()

Dim x As Double, txt As String

Open "C:\Users\xxx\Desktop\brcd.txt" For Input As #1 'brcd.txt barkod dosyanızın adı ve dosya yolu ile güncelleyin

x = 0

Do While Not EOF(1)

Line Input #1, txt

Cells(1, 1).Offset(x, 0) = txt  ' A1 hücresinden itibaren eklemeye başlar isterseniz değiştirin

x = x + 1

Loop

Close #1

End Sub

kodlarda yer alan brcd.txt barkod dosyanız için benim uydurduğum bir ad siz dosya ismini kendi dosya isminiz ile değiştirin ve "C:\Users\xxx\Desktop\brcd.txt" dosya yolunu bilgisayarınızda kayıtlı olduğu yol olarak güncelleyin. Arzu ederseniz bir buton ekleyerek bu kodu ona atayabilirsiniz verinizi çekip excele işler.
İşyerine gittiğimde denedikten sonra kodların yarayıp yaramadığını size aktarırım. Ürünkayıtform da barkod kısmına direk alcak değil bu şekilde ve teşşekürler.

RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - atoykan - 29/10/2020

Bu sadece barkod dosyanızdaki veriyi excelde istediğiniz sayfa ve hücre aralığı içine alır. Buradaki veriyi formunuza aktarmak ile ilgili sorun yaşarsanız onda da yardımcı olmaya çalışırım. Bugün biraz boş zaman oluştuğu için bu kadar uzun süre ilgilenebildim, yarın bu kadar geniş vaktim olmayabilir şimdiden kusura bakmayın ancak @feraz üstad Excel konusunda oldukça bilgili o da destek olmaya çalışacaktır ben istediğiniz kadar çabuk ilgilenemesem bile bu vesile ile şimdiden kusura bakmayın lütfen gecikirsem, gerçekten insanüstü yoğun bir tempo içindeyim en azından yılbaşına kadar, bugün kandil vesilesi ile bir boşluk oluştu şansınıza.

RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - feraz - 29/10/2020

(29/10/2020, 00:33)atoykan yazdı: Bu sadece barkod dosyanızdaki veriyi excelde istediğiniz sayfa ve hücre aralığı içine alır. Buradaki veriyi formunuza aktarmak ile ilgili sorun yaşarsanız onda da yardımcı olmaya çalışırım. Bugün biraz boş zaman oluştuğu için bu kadar uzun süre ilgilenebildim, yarın bu kadar geniş vaktim olmayabilir şimdiden kusura bakmayın ancak @feraz üstad Excel konusunda oldukça bilgili o da destek olmaya çalışacaktır ben istediğiniz kadar çabuk ilgilenemesem bile bu vesile ile şimdiden kusura bakmayın lütfen gecikirsem, gerçekten insanüstü yoğun bir tempo içindeyim en azından yılbaşına kadar,  bugün kandil vesilesi ile bir boşluk oluştu şansınıza.
Ben yardımcı olabilirim lakin konuyu daha hala anlayamadım Img-cray
Bu hafta benim zaman var önümüzdeki haftadan itibaren benimde zamanım kalmayacak fazla Img-grin
Çok kısa bir örnek olsa şurda şöyle böyle yapılacak diye tam açıklamalı olursa anca öyle çözebilirim.Birde son sosysya bakayım.
İlk dosysyı indirmiltim yarım saat boşa vakit geçirdim kod sayfaya erişmek için Img-cray
Excel açılışta gizleniyordu vs....

RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - merttr07 - 29/10/2020

(29/10/2020, 00:37)feraz yazdı:
(29/10/2020, 00:33)atoykan yazdı: Bu sadece barkod dosyanızdaki veriyi excelde istediğiniz sayfa ve hücre aralığı içine alır. Buradaki veriyi formunuza aktarmak ile ilgili sorun yaşarsanız onda da yardımcı olmaya çalışırım. Bugün biraz boş zaman oluştuğu için bu kadar uzun süre ilgilenebildim, yarın bu kadar geniş vaktim olmayabilir şimdiden kusura bakmayın ancak @feraz üstad Excel konusunda oldukça bilgili o da destek olmaya çalışacaktır ben istediğiniz kadar çabuk ilgilenemesem bile bu vesile ile şimdiden kusura bakmayın lütfen gecikirsem, gerçekten insanüstü yoğun bir tempo içindeyim en azından yılbaşına kadar,  bugün kandil vesilesi ile bir boşluk oluştu şansınıza.
Ben yardımcı olabilirim lakin konuyu daha hala anlayamadım Img-cray
Bu hafta benim zaman var önümüzdeki haftadan itibaren benimde zamanım kalmayacak fazla Img-grin
Çok kısa bir örnek olsa şurda şöyle böyle yapılacak diye tam açıklamalı olursa anca öyle çözebilirim.Birde son sosysya bakayım.
İlk dosysyı indirmiltim yarım saat boşa vakit geçirdim kod sayfaya erişmek için Img-cray
Excel açılışta gizleniyordu vs....
[Resim: do.php?img=10549]

Excel aldığımız barkod okuyucu kodunu otomatik olarak barkod koduna ataması gerekiyor. Ki ürün kaydı oluştura bilelim.Txt alt alta kodları yazarsa her yeni yazılan kodu alması gerekiyor alt alta değil yeni gelen kodu alması gerek. Önceden sisteme kayıtlı bir kod varsa onun üzerine adet ve irseliye bilgisi güncellemesine izinvermesi gerekiyor.

RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - feraz - 29/10/2020

(29/10/2020, 00:46)merttr07 yazdı: Excel aldığımız barkod okuyucu kodunu
Bu hangi userfformdan yada listviewden geliyor.

Re: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - merttr07 - 29/10/2020

(29/10/2020, 00:50)feraz yazdı:
(29/10/2020, 00:46)merttr07 yazdı: Excel aldığımız barkod okuyucu kodunu
Bu hangi userfformdan yada listviewden geliyor.
[Resim: do.php?img=10550]

Arkadaşın verdiği kodları butona aktardım ve denedim kodu a1 hücresine alıyor oradanda barkod koduna yazdıra bilirsek çok güzel olacak.
[Resim: do.php?img=10551]