AccessTr.neT
Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-excel-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı (/konu-excel-ile-barkod-okuyucu-ve-stok-kayit-vba-programi.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - feraz - 29/10/2020

(29/10/2020, 12:20)merttr07 yazdı: Yeni hata almaya başladım ambarcıkıs userform açılıyor ama veri girişi bastığımda hata alıyorum
[Resim: do.php?img=10556]
[Resim: do.php?img=10557]
[Resim: do.php?img=10558]
Sarıya boyalı hatadan anladığım listviewde seçim yapılmadığı için hata.Çözümü ise şart koşulabilir eğer listviewde satır seçilş ise diye.

RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - merttr07 - 29/10/2020

(29/10/2020, 12:42)feraz yazdı:
(29/10/2020, 12:20)merttr07 yazdı: Yeni hata almaya başladım ambarcıkıs userform açılıyor ama veri girişi bastığımda hata alıyorum
Sarıya boyalı hatadan anladığım listviewde seçim yapılmadığı için hata.Çözümü ise şart koşulabilir eğer listviewde satır seçilş ise diye.
Veri Güncellemede satır seçip verileri alıp değiştiriyoruz. Ama kayıtta direk veri kaydı açılması gerekiyor. Ama o hatayı alıyorum.

(29/10/2020, 12:45)merttr07 yazdı:
(29/10/2020, 12:42)feraz yazdı:
Veri Güncellemede satır seçip verileri alıp değiştiriyoruz. Ama kayıtta direk veri kaydı açılması gerekiyor. Ama o hatayı alıyorum.
Veri kayıt etmek istediğim zaman userform açılmıyor direk hata alıyorum.

RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - feraz - 29/10/2020

ürünkayýtform.TextBox1.Value = Target.Value

Doldurma olayı içinde mantık yukarıdaki gibi olabilir.
Target.value yerine hangi veri gelecekse ol yazılır.
Eşittirin solundaki yere ise hangi userforma veri gelecekse örnekteki gibi yazılır.

Abey sizin bu iş karışık istiyorsanız özelden id ve şifre yazın bağlanıp bakayım teamviewier ile

(29/10/2020, 12:47)feraz yazdı: ürünkayýtform.TextBox1.Value = Target.Value

Doldurma olayı içinde mantık yukarıdaki gibi olabilir.
Target.value yerine hangi veri gelecekse ol yazılır.
Eşittirin solundaki yere ise hangi userforma veri gelecekse örnekteki gibi yazılır.

Abey sizin bu iş karışık istiyorsanız özelden id ve şifre yazın bağlanıp bakayım teamviewier ile
Ama bu yaptığım diğerlerinde sorunsuz çalışıyor sadece ambarcıkıs sıkıntı çıkıyor.

Sorun Çözülmüştür@feraz ilgisi için çok teşekkür ederim programı paylaşıyorum belki kodlar işinize yarar.

RE: Excel İle Barkod Okuyucu Ve Stok Kayıt Vba Programı - feraz - 30/10/2020

Rica ederiz.
txt eklenmemiş dosyaya Img-grin
Ayrıca boşsa diye birşey için uğraşmıştık.
Me.TextBox5.Value = rs.Fields(2).Value
yerine  alttaki gibi deneyin.Kod uruncik userformunda Sub getir() kodunda.
Sonuç verirse diğerlerinde ayarlayabilirsiniz.
Me.TextBox5.Value = IIf(IsNull(rs.Fields(2).Value) = True, "", rs.Fields(2).Value)