AccessTr.neT
Access Sorguda Koşullu İki Tarih Arası Sorgulamada Hata - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Access Sorguda Koşullu İki Tarih Arası Sorgulamada Hata (/konu-access-sorguda-kosullu-iki-tarih-arasi-sorgulamada-hata.html)

Access Sorguda Koşullu İki Tarih Arası Sorgulamada Hata - Mr.Midnight - 14/01/2021

Herkese Merhaba;
Yaptığım bir programda formda iki farklı textbox kutusu (tarih1 ve tarih2 gibi) var. Tarih aralığı sorgusu yazmaya çalışıyorum. Ancak Between tek başına yetersiz kalıyor bu nedenle Like ve IIF kullanarak sorguyu zenginleştirmeye çalıştım. Amacım tarih2 txtboxına bir şey yazılmadığında tarih1 değerini yalnızca raporda filtrelemek. Formumdaki alt formdaki rapor textbox güncellendiğinde yenileniyor ve rapor bilgilerini döküyor. Aşağıda yazmış olduğum sorgu ifadesinin neresinde hata yapıyor olabilirim

Kod:
IIf(IsNull([Forms]![frm_K3CalisanSayilariRaporu]![txtTarih2Gizli]);Like "*" & [Forms]![frm_K3CalisanSayilariRaporu]![txtTarihGizli] & "*";Between [forms]![frm_K3CalisanSayilariRaporu]![txtTarihGizli] And [forms]![frm_K3CalisanSayilariRaporu]![txtTarih2Gizli])
Not:Veri güvenliği sebebiyle Programı örnek olarak ekleyemiyorum çünkü program şu an çalıştığım firmada aktif olarak kullanımda.

RE: Access Sorguda Koşullu İki Tarih Arası Sorgulamada Hata - C*e*l*o*y*c*e - 14/01/2021

(14/01/2021, 12:04)Mr.Midnight yazdı: Herkese Merhaba;
Yaptığım bir programda formda iki farklı textbox kutusu (tarih1 ve tarih2 gibi) var. Tarih aralığı
Not:Veri güvenliği sebebiyle Programı örnek olarak ekleyemiyorum çünkü program şu an çalıştığım firmada aktif olarak kullanımda.

Merhaba
özel verilerinizi silerek,örnek veri ile ,ilgili form ve tabloyu bırakarak ekleme yapabilirsiniz.

RE: Access Sorguda Koşullu İki Tarih Arası Sorgulamada Hata - Mr.Midnight - 14/01/2021

(14/01/2021, 12:53)C*e*l*o*y*c*e yazdı:
(14/01/2021, 12:04)Mr.Midnight yazdı: Herkese Merhaba;
Yaptığım bir programda formda iki farklı textbox kutusu (tarih1 ve tarih2 gibi) var. Tarih aralığı

Merhaba
özel verilerinizi silerek,örnek veri ile ,ilgili form ve tabloyu bırakarak ekleme yapabilirsiniz.

Merhaba;
Örnek bir Access çalışmasını ek olarak ilave ettim

RE: Access Sorguda Koşullu İki Tarih Arası Sorgulamada Hata - C*e*l*o*y*c*e - 14/01/2021

böyle yaparsan daha kullanışlı olur,alt forma gerek yok bence

RE: Access Sorguda Koşullu İki Tarih Arası Sorgulamada Hata - Mr.Midnight - 14/01/2021

(14/01/2021, 14:18)C*e*l*o*y*c*e yazdı: böyle yaparsan daha kullanışlı olur,alt forma gerek yok bence

Yardımınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Vermiş olduğunuz bilgi doğrultusunda program sağlıklı olarak çalışmıştır. Emeğinize sağlık