AccessTr.neT
Excel Userform Da Listbox Nesnesi Alanlarının Biçimlendirmesi Hakkında. - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-excel-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Excel Userform Da Listbox Nesnesi Alanlarının Biçimlendirmesi Hakkında. (/konu-excel-userform-da-listbox-nesnesi-alanlarinin-bicimlendirmesi-hakkinda.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: Excel Userform Da Listbox Nesnesi Alanlarının Biçimlendirmesi Hakkında. - feraz - 28/02/2021

47.mesajdaki ilgili yeri alttaki gibi değiştirince sağa yaslıyor Img-grin
Berduş hocam belki sizinkindede çaloşır vbTab olarak gerçi space olarakta sizinkinde çalışıyor.
Tabii alttaki kod eğer sayfaya aktarınca nasıl sonuç verir denemedim açıkçası.

arr(say, 7) = vbTab & vbTab & Format(rng(i, 7), "#,##0.00")

RE: Excel Userform Da Listbox Nesnesi Alanlarının Biçimlendirmesi Hakkında. - feraz - 01/03/2021

(28/02/2021, 20:10)berduş yazdı: uzaktan bağlantıyla çözümlenmiş sorularda çözümü burda da paylaşmanız uygun olurdu, en azından bizler de boş yere uğraşmamış olurduk.
Kanakan52 hocamızın konusu ile ilgilimi abey Img-grin
O ise sorguda sadece inner join kullandım.Valla konu benim değil paylaşacağım yazmıştı zaten.

RE: Excel Userform Da Listbox Nesnesi Alanlarının Biçimlendirmesi Hakkında. - berduş - 01/03/2021

2sinin üst üste gelmesi ilginç oldu hocam
hem Kanakan beyin hem de Oğuz beyin sorusunda aynı durum oluşmuş)

RE: Excel Userform Da Listbox Nesnesi Alanlarının Biçimlendirmesi Hakkında. - feraz - 01/03/2021

Oğuz hocamıza sadece 1 kez bağlanmıştım unuttum o konuyuda abey.Aslında çözümü konuyu açanların eklemesi gerekir yani benlik bişey yok.Bazen konu çok uzayınca bağlantı kurma ihtiyacı duyuyorum yoksa konu hiç çözülmeyecek ve sınırsız cevap yazacağımız gibime geliyor Img-grin

RE: Excel Userform Da Listbox Nesnesi Alanlarının Biçimlendirmesi Hakkında. - berduş - 01/03/2021

burada size söylediğim bir şey yok hocam
2 mesajda da doğrudan üyelere söyledim zaten
Not: 46. mesajda Oğuz bey sizin bağlantıyla yaptığınızı söylediği için yazdım
(28/02/2021, 19:42)Oğuz Türkyılmaz yazdı: Sn.Feraz hocam bağlanıp kodlarda bir takım değişiklikler yapmış

Hatırladım abey sanki.
Sondaki Ay sütunu ile ilgiliydi sanırım formül otomatik çalışmıyordu ekledikçe.Zaten konuda Kayıt ekleme ile ilgiliydi.Sanırım koda formula diye bişey eklemiştim sadece.Normalde tablo olduğu için formül kendi güncellenmesi gerekiyordu orda olmamıştı.

(20/02/2021, 23:12)Oğuz Türkyılmaz yazdı: Bir de en önemlisi ana sayfada en sondaki ay sütununda tarih sütununun AY bilgisini çekiyordum sizin son yazdığınız kodlardan sonra ay bilgisi o sütunda hata veriyor dolayısıyla tutarlar sayfalara aktarılmıyor.
Burda yazıldığı için bağlanmıştım sadece buna çözüm bulmuştum ve diğer kodlar çalışıyordu abey.Yani çözüm buydu.