AccessTr.neT
Dinamik Arama Sonrası Açılan Listbox Excel'e Gönderme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Dinamik Arama Sonrası Açılan Listbox Excel'e Gönderme (/konu-dinamik-arama-sonrasi-acilan-listbox-excel-e-gonderme.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

RE: Dinamik Arama Sonrası Açılan Listbox Excel'e Gönderme - berduş - 08/03/2021

siz sorguyu olduğu gibi mi değiştirdiniz yoksa sadece 23. mesajdaki kriteri mi eklediniz?
kriteri sorgu içinde kullanılacak şekilde eklemiştim
kriteri aşağıdaki gibi düzenler misiniz
>=IIf(IsNull([Formlar]![genel_sorgu_form]![BasTrh2]),1,[Formlar]![genel_sorgu_form]![BasTrh2]) And <=IIf(IsNull([Formlar]![genel_sorgu_form]![BitTrh2]),1000000,[Formlar]![genel_sorgu_form]![BitTrh2])

RE: Dinamik Arama Sonrası Açılan Listbox Excel'e Gönderme - kamil_55 - 08/03/2021

sevk tarihi sorgusu boştu, olduğu gibi verdiğiniz kodu yazdım.

[Resim: do.php?img=10787]

virgülleri noktalı virgülle değiştirip dener misiniz? ,-->; kusura bakmayın henüz ofisi kuramadığım için  dosyayı yükleyemiyorum
Not: başka bir bilgisayarda dosyanız açılıp benim bilgisayarda açılmayınca mecburen ofisi yeniden yüklemem gerekti
uygun bir zamanda yüklemeye çalışırım

RE: Dinamik Arama Sonrası Açılan Listbox Excel'e Gönderme - kamil_55 - 08/03/2021

(08/03/2021, 00:24)berduş yazdı: virgülleri noktalı virgülle değiştirip dener misiniz? ,-->; kusura bakmayın henüz ofisi kuramadığım için  dosyayı yükleyemiyorum
Not: başka bir bilgisayarda dosyanız açılıp benim bilgisayarda açılmayınca mecburen ofisi yeniden yüklemem gerekti
uygun bir zamanda yüklemeye çalışırım

harika! tarih filtrelemeyi yaptı, bravo sn berduş.

bakalım Excel işini halledebilecek miyim.

(07/03/2021, 23:34)berduş yazdı: Sizin yaptığınız
DoCmd.OutputTo acQuery, "gemiler_detay_sorgu", "MicrosoftExcel(*.xls)", "", False, "", 0
kodu ile gemiler_detay_sorgu sorgusunu excele yollamak yani sadece o sorguya tarih kriteri eklemeniz yeterli benim yaptığım da bundan ibaret sizin sorgunuza ekledigim
((vagon_arac_takip.sevk_tarihi)>=IIf(IsNull([Formlar]![genel_sorgu_form]![BasTrh2]),1,[Formlar]![genel_sorgu_form]![BasTrh2]) And (vagon_arac_takip.sevk_tarihi)<=IIf(IsNull([Formlar]![genel_sorgu_form]![BitTrh2]),1000000,[Formlar]![genel_sorgu_form]![BitTrh2])) satırı tarih süzmek için
Siz 2 tane tarih türünde metin kutusu ekleyip çıkıldığında olaylarina diğer kriterlerde yaptığınızı yapmanız yeterli

DoCmd.OutputTo acQuery, "gemiler_detay_sorgu", "MicrosoftExcel(*.xls)", "", False, "", 0
excel için bu yeterli mi? çünkü komutun olayına ekliyorum tüm veriyi aktarıyor. yani filtreleme sonrasını algılamıyor.

aynı şeyi daha önce de söylemiştim tekrar belirteyim aşağıdaki kod gemiler_detay_sorgu sorgusunun kodu
excele aktarılan da bu gemiler_detay_sorgu sorgusu
1 - gemiler_detay_sorgu sorgusunun kaynağını aşağıdaki kodla değiştirin
SELECT vagon_arac_takip.gemi_adi, Tablo_gemiler.ozet_beyan_no, vagon_arac_takip.no_plaka, vagon_arac_takip.esya_cinsi, vagon_arac_takip.esya_adet, vagon_arac_takip.firma, vagon_arac_takip.parti_1, vagon_arac_takip.ebat_1, vagon_arac_takip.brüt_1, vagon_arac_takip.parti_2, vagon_arac_takip.ebat_2, vagon_arac_takip.brüt_2, vagon_arac_takip.parti_3, vagon_arac_takip.ebat_3, vagon_arac_takip.brüt_3, vagon_arac_takip.parti_4, vagon_arac_takip.ebat_4, vagon_arac_takip.brüt_4, vagon_arac_takip.parti_5, vagon_arac_takip.ebat_5, vagon_arac_takip.brüt_5, vagon_arac_takip.parti_6, vagon_arac_takip.ebat_6, vagon_arac_takip.brüt_6, vagon_arac_takip.parti_7, vagon_arac_takip.ebat_7, vagon_arac_takip.brüt_7, vagon_arac_takip.etiket, vagon_arac_takip.kantar, vagon_arac_takip.nakliyeci, vagon_arac_takip.sofor_adi, vagon_arac_takip.sofor_cep, vagon_arac_takip.sevk_tarihi, vagon_arac_takip.sevk_durumu, vagon_arac_takip.ortak_vagon
FROM vagon_arac_takip INNER JOIN Tablo_gemiler ON vagon_arac_takip.gemi_adi = Tablo_gemiler.gemi_adi
WHERE (((Tablo_gemiler.ozet_beyan_no) Like "*" & [Formlar]![genel_sorgu_form]![gemiara2] & "*") AND ((vagon_arac_takip.no_plaka) Like "*" & [Formlar]![genel_sorgu_form]![aracara2] & "*") AND ((vagon_arac_takip.esya_cinsi) Like "*" & [Formlar]![genel_sorgu_form]![esyaara2] & "*") AND ((vagon_arac_takip.firma) Like "*" & [Formlar]![genel_sorgu_form]![firmaara2] & "*") AND ((vagon_arac_takip.sevk_tarihi)>=IIf(IsNull([Formlar]![genel_sorgu_form]![BasTrh2]),1,[Formlar]![genel_sorgu_form]![BasTrh2]) And (vagon_arac_takip.sevk_tarihi)<=IIf(IsNull([Formlar]![genel_sorgu_form]![BitTrh2]),1000000,[Formlar]![genel_sorgu_form]![BitTrh2])));
2 - 2 tane metin kutusu ekleyin
- BasTrh2
- BitTrh2
3 - tarih kutularının çıkıldığında olayına liste kutusunu güncelle kodunu ekleyin
bunları yaparsanız excele tarih kriterli göndermesi gerekir.