AccessTr.neT
Kitabı Koruma Ve Şifreleme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-excel-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Kitabı Koruma Ve Şifreleme (/konu-kitabi-koruma-ve-sifreleme.html)

Sayfalar: 1 2

Kitabı Koruma Ve Şifreleme - ferhat karagozlu - 24/05/2021

Merhaba;
Ekteki Excel çalışma kitabını ağda şifresiz paylaşmak istiyorum.  sadece sayfalarda gezinme filitre, sorgu ve butonlar çalışsın, kopyalama yapabilsin. Ancak silme, hücrelere veri girişi vs için şifre olsun istiyorum yardımcı olabilirmisiniz. Saygılarımla.

RE: Kitabı Koruma Ve Şifreleme - atoykan - 25/05/2021

Kitabınızı farklı kaydet diyerek açılan diyalog kutusunda Kaydet butonunun solunda yer alan araçlar sekmesine girdiğinizde Genel Seçenekler'i tıklarsanız size çalışma kitabınızı açmak ve değişiklik yapmak için şifre belirleyeceğiniz ekran açılır. Burada sadece değişiklik yapılması ile ilgili seçeneği seçerseniz çalışmanız kullanılabilir ancak içinde yapılan değişiklikler kayıt edilemez. Yedekleme seçeneği ile çalışmanızı yedekli olarak kullanabilir, salt okunur açma uyarısı ile tarafınızca çalışmanın salt okunur açılmasının tavsiye edildiği bir uyarı çıkar.

Bu yöntem yerine çalışmanızın ThisWorkbook modülüne
Private Sub Workbook_Activate()
ActiveWorkbook.ChangeFileAccess Mode:=xlReadOnly
End Sub
şeklinde bir kod eklerseniz de çalışmanız salt okunur olarak kullanılabilir.

RE: Kitabı Koruma Ve Şifreleme - atoykan - 31/05/2021

Sayın @ferhat karagozlu sorunuz çözümlendi mi dönüş yapar mısınız?

RE: Kitabı Koruma Ve Şifreleme - feraz - 31/05/2021

(31/05/2021, 17:22)atoykan yazdı: Sayın @ferhat karagozlu sorunuz çözümlendi mi dönüş yapar mısınız?
Abey son zamanların modası konu açıp soru sorup milleti uğraştırmak ve geri dönüş olmamak olmuş.
Banada olmaya başladı bu tür olaylar Img-cray

RE: Kitabı Koruma Ve Şifreleme - atoykan - 31/05/2021

Malesef bazı arkadaşlar işleri bitene kadar en küçük detaya kadar yazıyor, istediği olduğunda geri dönüşünü biz soruyoruz. Olumlu olumsuz bilgi vermek benzer soruda yardım arayan başkalarına da yardımcı olmak fikri yok.

AccessTr.neT Forum Kuralları
2-) Herhangi bir soru(n) için konu açtıysanız verilen cevapları inceleyip en kısa zamanda yapılan yardımın olumlu ya da olumsuz sonucunu bildiriniz.
Bu maddenin sürekli ihlalde uyarı puanı verilecektir.
Uyarı Bitiş Süresi : 4 Ay,
Uyarı Seviyesi +4

Bu kuralı da her halükarda uygulamak lazım artık bence.

RE: Kitabı Koruma Ve Şifreleme - feraz - 01/06/2021

(31/05/2021, 23:25)atoykan yazdı: Malesef bazı arkadaşlar işleri bitene kadar en küçük detaya kadar yazıyor, istediği olduğunda geri dönüşünü biz soruyoruz. Olumlu olumsuz bilgi vermek benzer soruda yardım arayan başkalarına da yardımcı olmak fikri yok.

AccessTr.neT Forum Kuralları
2-) Herhangi bir soru(n) için konu açtıysanız verilen cevapları inceleyip en kısa zamanda yapılan yardımın olumlu ya da olumsuz sonucunu bildiriniz.
Bu maddenin sürekli ihlalde uyarı puanı verilecektir.
Uyarı Bitiş Süresi : 4 Ay,
Uyarı Seviyesi +4

Bu kuralı da her halükarda uygulamak lazım artık bence.
Katılıyorum size abey.