AccessTr.neT
Sqlite3 Db Browserden İki Tarih Arası Saniye Cinsinden Farkını Bulmak - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: SQL (https://accesstr.net/forum-sql.html)
+--- Konu Başlığı: Sqlite3 Db Browserden İki Tarih Arası Saniye Cinsinden Farkını Bulmak (/konu-sqlite3-db-browserden-iki-tarih-arasi-saniye-cinsinden-farkini-bulmak.html)

Sayfalar: 1 2

Sqlite3 Db Browserden İki Tarih Arası Saniye Cinsinden Farkını Bulmak - footprinting - 15/06/2021

Merhabalar,

Sqlite3 te iki tarih saat arası farkı saniye cinsinden çekemiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Veriyi csv formatıyla Sqlite Import ediyorum.

Tarih saat verisi Text tipin de geliyor

julianday(UndertakingDate) - julianday(DateCreated)

strftime("%s","UndertakingDate") - strftime("%s","DateCreated")

yukarıdaki kodları denedim olmadı çekemedim hata da almıyorum.

RE: Sqlite3 Db Browserden İki Tarih Arası Saniye Cinsinden Farkını Bulmak - berduş - 16/06/2021

aşağıdaki kodu dener misiniz?
Not : CSV dosyasında tarih dd.mm.yyyy hh:mm:ss formatındaydı önce o veriler substr ile SQLite için YYYY-MM-DD HH:MM:SS formatına çevrildi, sizin csv dosyanızda tarih hangi formatta belirtmediğinizden Türkiye formatını kullandım
select  strftime('%s',datetime(substr(BitTrh, 7,4) || "-" || substr(BitTrh,4,2)  || "-" || substr(BitTrh, 1,2) || " " || substr(BitTrh, 11))) -                strftime('%s',datetime(substr(BasTrh, 7,4) || "-" || substr(BasTrh,4,2)  || "-" || substr(BasTrh, 1,2) || " " || substr(BasTrh, 11))) from tblCsv

RE: Sqlite3 Db Browserden İki Tarih Arası Saniye Cinsinden Farkını Bulmak - footprinting - 16/06/2021

Merhaba Hocam

Vermiş olduğunuz kodu denedim sonuç alamadım.

Hatada vermiyor.

Tarihi de içeri import etmeden önce YYYY.MM.DD HH:MM:SS formatına çevirmiştim.

RE: Sqlite3 Db Browserden İki Tarih Arası Saniye Cinsinden Farkını Bulmak - berduş - 16/06/2021

kendi çalışmamda sonucu doğru gösteriyordu, çalışmanızı -CSV dosyasıyla beraber- eklerseniz yardımcı olmaya çalışırız.

RE: Sqlite3 Db Browserden İki Tarih Arası Saniye Cinsinden Farkını Bulmak - footprinting - 16/06/2021

(16/06/2021, 14:57)berduş yazdı: kendi çalışmamda sonucu doğru gösteriyordu, çalışmanızı -CSV dosyasıyla beraber- eklerseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Dosya ektedir hocam

gönderdiğiniz dosyaya göre
select  strftime('%s',datetime(substr(Undertaking_Date, 7,4) || "-" || substr(Undertaking_Date,4,2)  || "-" || substr(Undertaking_Date, 1,2) || " " || substr(Undertaking_Date, 11))) - strftime('%s',datetime(substr(Create_Date, 7,4) || "-" || substr(Create_Date,4,2)  || "-" || substr(Create_Date, 1,2) || " " || substr(Create_Date, 11))) from Deneme

(16/06/2021, 14:55)footprinting yazdı: Tarihi de içeri import etmeden önce YYYY.MM.DD HH:MM:SS formatına çevirmiştim.
yalnız tarihler çevrilmemişti!!! gün.ay.yıl formatındaydı