AccessTr.neT
Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: SQL (https://accesstr.net/forum-sql.html)
+--- Konu Başlığı: Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı (/konu-sqlite-de-birden-fazla-ayni-basligi-kullanirken-nasil-yazilmali.html)

Sayfalar: 1 2 3 4

RE: Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı - berduş - 18/06/2021

"AG TERMİK AÇMASI" bu değere sahip kayıt için koşullar ne? Sorun burada; sorgu kaydın değerini bu gördüğünde hangi koşullara bakacak? O kısım havada kalmış...

RE: Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı - footprinting - 18/06/2021

(18/06/2021, 23:44)berduş yazdı: "AG TERMİK AÇMASI" bu değere sahip kayıt için koşullar ne? Sorun burada; sorgu kaydın değerini bu gördüğünde hangi koşullara bakacak? O kısım havada kalmış...

Birinde sadece SebekeUnsuru ndaki değerlere bakıyor.

İkincide YapilanIsinAciklamasi ve SebekeUnsuru na bakıyor.

Hocam ArizaTipi nede bakıyor.

RE: Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı - berduş - 19/06/2021

tam olarak ifade edemedim galiba, o nedenle biraz daha ayrıntılı anlatmaya çalışayım; sorgunuzu hazırlarken IN kısmında 2 olasılıktan bahsettiniz 2li ("AG TERMİK AÇMASI","TERMİK ŞALTER ARIZASI") ve 3lü  ("AG TERMİK AÇMASI","DAĞITIM PANO ARIZASI","TERMİK ŞALTER ARIZASI" ); sorgu kayıtları filtrelerken "bu 2li, bu 3lü" demez sadece alandaki değere bakar o kayıtta "AG TERMİK AÇMASI" değerini görünce hangi koşullara sahip kayıtlar görünmeli? 2li, 3lü  gruplandırmadan sadece bu değer için diğer koşullar ne olmalı?

RE: Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı - footprinting - 19/06/2021

(19/06/2021, 00:59)berduş yazdı: tam olarak ifade edemedim galiba, o nedenle biraz daha ayrıntılı anlatmaya çalışayım; sorgunuzu hazırlarken IN kısmında 2 olasılıktan bahsettiniz 2li ("AG TERMİK AÇMASI","TERMİK ŞALTER ARIZASI") ve 3lü  ("AG TERMİK AÇMASI","DAĞITIM PANO ARIZASI","TERMİK ŞALTER ARIZASI" ); sorgu kayıtları filtrelerken "bu 2li, bu 3lü" demez sadece alandaki değere bakar o kayıtta "AG TERMİK AÇMASI" değerini görünce hangi koşullara sahip kayıtlar görünmeli? 2li, 3lü  gruplandırmadan sadece bu değer için diğer koşullar ne olmalı?

("AG TERMİK AÇMASI","DAĞITIM PANO ARIZASI","TERMİK ŞALTER ARIZASI" ) Bu 3'lü de

ArizaTipi "AG" - SebekeUnsuru(0 Çıkışı - DAHİLİ - TRAFO - D.TR) olanları doğru kabul ediyorum.

eğer SebekeUnsuru nda (1 Çıkışı ) görürse hatalı olarak kabul edip listede gösteriyor.

("AG TERMİK AÇMASI","TERMİK ŞALTER ARIZASI") Bu 2'li de

ArizaTipi "AG" - YapilanIsinAciklamasi(Çıkış - Box - Bax) - SebekeUnsuru(2 Çıkışı - 3 Çıkışı - 4 Çıkışı - -1 - -2 -) bu koşulları sağlıyorsa doğru kabul ediyorum.

ilk 3'lü SebekeUnsuru(2 Çıkışı) olan bir veri listeye düşüyor.

Bu sefer 2'li devreye giriyor diyorki YapilanIsinAciklaması(Çıkış - Box - Bax) var ise doğru kabul edip listeye eklemiyor.

Ben bu çalışmayı Access te yapabiliyorum. Ama Sqlite de yapamıyorum.

RE: Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı - berduş - 19/06/2021

size attığım maildeki dosyayı incelediniz mi
(19/06/2021, 01:19)footprinting yazdı: Ben bu çalışmayı Access te yapabiliyorum. Ama Sqlite de yapamıyorum.
access dosyanızı yollayabilir misiniz?

RE: Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı - footprinting - 19/06/2021

(19/06/2021, 01:24)berduş yazdı: size attığım maildeki dosyayı incelediniz mi
(19/06/2021, 01:19)footprinting yazdı: Ben bu çalışmayı Access te yapabiliyorum. Ama Sqlite de yapamıyorum.
access dosyanızı yollayabilir misiniz?

Hocam Access te çakışmayı engellemek için

"'AG TERMİK AÇMASI'" - "'AG TERMİK AÇMASI'" çift tırnak içine tek tırnağı ekleyince çakışmayı engelliyor.

Sqlite de bu şekil bir önlem alabiliyor muyuz?