AccessTr.neT
Aynı Verileri Çekmek - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-excel-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Aynı Verileri Çekmek (/konu-ayni-verileri-cekmek.html)

Sayfalar: 1 2

Aynı Verileri Çekmek - yaramazserkan - 16/09/2021

Değerli hocalarim,

Sağlıklı ve sevgi dolu günler sizlerle olsun.

Bir konuda senin için kolay ancak benim içinden çıkamadığım formüle ihtiyacım var,

Ekteki dosyamda The restaurant sekmesinde comboboxta adı olan verilerin aynı olanları ALL sekmesinden çekmek ve altalta sıralatmak stiyorum.
Diğeri ise, "Control Panel Sekmesinde açılır kutuda adına bastığım ismin yine aynı sekmede E20den itibaren verileri alsın olarak uğraşıyorum. küçük birkaç yerde takılıyorum. Vaktin olur ilgilenirsen çok sağol.

Saygılarımla
Serkan

RE: Aynı Verileri Çekmek - berduş - 16/09/2021

siz combodan bir değeri seçtiğinizde diyelim ki
1 - The restaurant sayfasından Main Kitchen değerini seçtiniz
2 - all sayfasında 2 tane Main Kitchen değeri var bunları
3 - The restaurant sayfasına mı alacak
peki The restaurant sayfasında daha önceden farklı yada aynı alana ait değerler varsa bunlar ne olacak

RE: Aynı Verileri Çekmek - yaramazserkan - 17/09/2021

Günaydın hocam

All sekmesinde belli bir süre sonra şuan 2 olan main kitchen 20 adet olacak belki

Ben her sayfada combobox sabitleyeceğim ve o haliyle yazılı olan veriyi alacak, formülle yapiyorsak all daki her bölümü her sayfaya çekebilelim

Işyeri bilgisayarı xlsm dosyası olunca açmıyor

Merhaba Bu tabloyuyetiştirmeye gayret ediyorum ve ihtiyacım var,
Hocalarımdan destek rica ediyorum

RE: Aynı Verileri Çekmek - berduş - 17/09/2021

all sayfasına ekleyeceğimiz butonla belki bu işlemi otomatik olarak yapabiliriz ama yapıyı tam olarak anlamadım
1 - veriler all sayfasındaki B Sütunundaki Specific Area alanında yer alan verilere göre hücredeki ada sahip sayfalara dağıtılacak
The Restaurant veriler The Restaurant sayfasına
Banquet verileri Banquet sayfasına
..
ama All Sayfasında yer alan ilk 2 satırın amacını anlamadım bu 2 satır hemen hemen tüm sayfalarda var ama amaç ne?
2 - her sayfa zaten sadece kendisiyle ilgili verileri alacaksa mesela The Restaurant sayfasında yer alan C2deki açılır kutunun amacı ne?
3 - all sayfasındaki veriler dağıtılırken ilgili sayfada veriler varsa ne yapılacak? silinecek mi altına mı eklenecek
4 - The Restaurant sayfasının A4 hücresinde (yani NUMBER sütununda) Control Panelsayfasına atıf var bu atıf ne işe yarıyor?
A sütunu 1 den başlayarak eklenen satır için sıralamamı olacak yoksa bu atıf sabit mi dokunulmayacak mı?

Merhaba,

Tüm Satırlarda bulunan ilk iki satır otomatik olarak o sayfadaki verileri süzüyor ayrıca kodlara baktıgınızda bır klasorden resımlerı cekıyor.

Bırcok sayfa baktım, dizin formülü, gelişmiş filtre vs alım iyice karıştı