AccessTr.neT
Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma (/konu-puantaj-tablosu-degerlerini-tamamini-1-yapma.html)

Sayfalar: 1 2

Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma - angelos - 11/10/2022

Kolay gelsin hazırladığım puantaj tablosunu tamamladım sıkıntısız çalışıyor, fakat ayın tüm günlerine "D" harfi yerine 1 yazmasını ve hafta sonunda olan renklendirmeyi kaldırmak istedim. Yani aktardığım tablomda ilk açılışta tüm denetimlere 1 rakamının gelmesini istiyorum. Pazar günü renklendirmeyi vbred kısmını vbwhite yaparak hallettim. Veri Ekle kodlarının içinde
Alıntı:    If (TrhGunu = "Pazar") And TatilKODU = "" Then
                        rs1(i) = "T": T = T + 1: Me.Controls("e" & K).BackColor = vbRed
                    ElseIf (TrhGunu = "Pazar") And TatilKODU <> "" Then
                  ' TrhGunu = "Cumartesi" Or
                        Me.Controls("e" & K).BackColor = vbRed
                    Else
                        rs1(i) = "D"
                    End If

If RTatil > 0 Then rs1(i) = TatilKODU: RT = RT + 1: Me.Controls("e" & K).BackColor = vbMagenta
                    If DTatil > 0 Then rs1(i) = TatilKODU: DT = DT + 1: Me.Controls("e" & K).BackColor = vbCyan

End If

"D" olan kısımları ve "T" olan kısımlar 1 yapınca denetimlere 1 rakamı geliyor fakat hesaplama olayı dağılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim, amacım çalışıyorsa 1 çalışmıyorsa senelik izin, rapor,ücretsiz izin değil normak tatil günüyse 0 yazmak.

RE: Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma - berduş - 16/10/2022

formunuzdaki veriler tazminat tablosundan geliyor verileriniz o tabloda D olarak kayıtlı
şimdi tablodaki verileriniz mi değişecek yoksa sadece formdaki görünümü mü 1 olacak

RE: Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma - angelos - 16/10/2022

(16/10/2022, 15:01)berduş yazdı: formunuzdaki veriler tazminat tablosundan geliyor verileriniz o tabloda D olarak kayıtlı
şimdi tablodaki verileriniz mi değişecek yoksa sadece formdaki görünümü mü 1 olacak

excele 1 olarak aktaracak ay kaç gün çekiyorsa hepsi 1 olacak varsayılan ben izinli günü falan kendim ayarlamak istiyorum. Resmi tatili falan otomatik atmasın yani amacım bu

RE: Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma - berduş - 17/10/2022

sql kodunu aşağıdaki gibi değiştirip dener misiniz?
sorunuzu sorarken daha net ifadeler kullanmalısınız yoksa anlaşılmadığı için cevaplanmayabilir
mesela
"verilerimi excele aktarırken günlerde yer alan D değerinin 1 olarak aktarılmasını nasıl sağlarım" gibi bir ifade çok daha anlaşılır olabilir
SQL = "SELECT Rs1.id, Rs1.sicil, Rs1.adsoyad, Rs1.rutbe, ""BİRİM"" AS İfade1, " & _
"IIf( Rs0.E1='D',1,0), " & _
"IIf( Rs0.E2='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E3='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E4='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E5='D',1,0)," & _
"IIf(Rs0.E6='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E7='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E8='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E9='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E10='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E11='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E12='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E13='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E14='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E15='D',1,0),"
Sql = Sql & "IIf( Rs0.E16='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E17='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E18='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E19='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E20='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E21='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E22='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E23='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E24='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E25='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E26='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E27='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E28='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E29='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E30='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E31='D',1,0), " & _
"Rs0.CalisilanGun, Rs2.katsayi, Rs2.puan, [katsayi]*[puan] AS Gcn " & _
"FROM tblhsp AS Rs2, PERSONEL1 AS Rs1 INNER JOIN tazminat AS Rs0 ON Rs1.id = Rs0.ADISOYADI " & _
"WHERE (((Rs0.YIL)=" & Me.cmbYear & ") AND ((Rs0.AY)=" & Me.cmbMonth & "));"

RE: Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma - angelos - 17/10/2022

Haklısınız ama sadece D olanları değil hepsini ilk açılışta 1 olarak görmem lazımdı, sizin paylaştığınız kod ile diğerleri için çözüm yolunu görmüş oldum sorun çözüldü. Çok teşekkür ederim.

RE: Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma - berduş - 17/10/2022

(11/10/2022, 15:42)angelos yazdı: fakat ayın tüm günlerine "D" harfi yerine 1 yazmasını
sadece D harfi olacak yazmışsınız!!!