AccessTr.neT
Koşullu Veri Girişi - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Koşullu Veri Girişi (/konu-kosullu-veri-girisi.html)

Sayfalar: 1 2

Koşullu Veri Girişi - ertuğrul2022 - 02/01/2023

Hayırlı akşamlar Access uygulamasında alt formun kayıt kaynağında 
Teslim tarihi: IIf([ATÖLYE]="KALİBRASYON";DateAdd("d";[EKLENECEK_GÜN]+[GECİKME]+30;[SİPARİİŞ_TARİHİ]);"")
kodu ile hesaplama yapıyorum.

Benim istediğim kod sorguda değil de açili rkutu güncelleştirme sonrası olayına

stok filtrelediğim zaman atölye kalibrasyon ise alt formda filtrelenen kayıtların tümüne yukarıdaki kod gibi teslim tarihine kayıt girilsin atölye kalibrasyon değilse hiç bir şey yazmasın. bu konuda yardımcı olurmusunuz.

RE: Koşullu Veri Girişi - atoykan - 02/01/2023

Örneğiniz nerede? Her soruda bunu hatırlatmamız mı gerekiyor?

Site Kuralları
3-a) Sorulara örnek uygulama eklemek zorunludur. 
b) Ekleyeceğiniz dosyaların içinde resim vb. yer kaplayacak şeyleri siliniz. Gereksiz tüm verileri silip sadece sorunu anlatacak örnek veri giriniz ve asla gerçek şahıs/kurumlara ait veri bırakmayınız.
c) Uygulamanız ile birlikte resim klasörü, yedek klasörü vs. örnek uygulama harici gereksiz döküman eklemeyiniz.
ç) Örnek uygulamanıza sadece sorunuz ile ilgili olan formu, raporu ve bunların kayıt kaynağı olan tabloları ve sorguları ekleyiniz. Diğer tüm nesneleri veritabanından siliniz.
d) Dosyanızda önce Access ile Veritabanı Sıkıştır ve Onar işlemini uygulayınız. Daha sonra herhangi bir sıkıştırma programı ile (WinRar/WinZip/7Zip vb.) Sıkıştırma Yöntemi En İyi (Best) olacak şekilde sıkıştırınız.
e) Örnek uygulamanızın adını veya rar/zip adını “örnek”, “deneme”, “yeni microsoft Access veritabanı”, “database”, “proje”, “yeni klasör”, “soru” vs. isimlerle göndermeyiniz, kullanıcı adınızı ve/veya kısa başlık giriniz.
f) Resimlerinizi ek dosya olarak eklemeyiniz. Yeni konu ve yeni mesaj sayfasında bulunan "Resim Yükle" butonuna tıklayarak açılan sayfaya ekleyiniz.
Sürekli ihlalde uyarı puanı verilecektir.
Uyarı Bitiş Süresi : 4 Ay,
Uyarı Seviyesi +2

RE: Koşullu Veri Girişi - C*e*l*o*y*c*e - 02/01/2023

Merhaba
E1=IIF(A7="KALIBRASYON";E3+F4+30;0)
gibi IIF  kullanabilirsiniz.

Ayrıca
Atoykan hocaya katılıyorum..!

RE: Koşullu Veri Girişi - ertuğrul2022 - 02/01/2023

(02/01/2023, 15:39)atoykan yazdı: Örneğiniz nerede? Her soruda bunu hatırlatmamız mı gerekiyor?

Site Kuralları
3-a) Sorulara örnek uygulama eklemek zorunludur. 
b) Ekleyeceğiniz dosyaların içinde resim vb. yer kaplayacak şeyleri siliniz. Gereksiz tüm verileri silip sadece sorunu anlatacak örnek veri giriniz ve asla gerçek şahıs/kurumlara ait veri bırakmayınız.
c) Uygulamanız ile birlikte resim klasörü, yedek klasörü vs. örnek uygulama harici gereksiz döküman eklemeyiniz.
ç) Örnek uygulamanıza sadece sorunuz ile ilgili olan formu, raporu ve bunların kayıt kaynağı olan tabloları ve sorguları ekleyiniz. Diğer tüm nesneleri veritabanından siliniz.
d) Dosyanızda önce Access ile Veritabanı Sıkıştır ve Onar işlemini uygulayınız. Daha sonra herhangi bir sıkıştırma programı ile (WinRar/WinZip/7Zip vb.) Sıkıştırma Yöntemi En İyi (Best) olacak şekilde sıkıştırınız.
e) Örnek uygulamanızın adını veya rar/zip adını “örnek”, “deneme”, “yeni microsoft Access veritabanı”, “database”, “proje”, “yeni klasör”, “soru” vs. isimlerle göndermeyiniz, kullanıcı adınızı ve/veya kısa başlık giriniz.
f) Resimlerinizi ek dosya olarak eklemeyiniz. Yeni konu ve yeni mesaj sayfasında bulunan "Resim Yükle" butonuna tıklayarak açılan sayfaya ekleyiniz.
Sürekli ihlalde uyarı puanı verilecektir.
Uyarı Bitiş Süresi : 4 Ay,
Uyarı Seviyesi +2
Istediğimiz yerinde bilgisayar dışarı kapalı olduğundan örnek atamıyorum ama akşama atarım kusura bakmayin

RE: Koşullu Veri Girişi - ertuğrul2022 - 02/01/2023

RAR dosyasını ilk konu açıldığı yere ekledim. kusura bakmayın

RE: Koşullu Veri Girişi - berduş - 03/01/2023

amacınızı tam anlamadım
filtrelenen kayıtların teslim tarihi talodan mı değiştirilecek?