Skip to main content

AccessTr.neT

Test Projesi Yardım

Test Projesi Yardım

Çözüldü #1
Henüz acemiyim ve gelişmeye çalışıyorum. Ben bir yarışma projesi yapıyorum kendimce. Biraz ilerledim. Neler yapılacağını çıkardım ama istediklerimi nasıl yapacağımı bulamadım. Sizlerden yarım almayı düşündüm. Yapmak istediklerimin hepsini not belgesine yazdım. Ana formdaki her şeyin işlevini ayrıntılı bir şekilde yazdım.

Adım adım da olsa yavaş yavaş da olsa çok hızlı da olsa yardım eder misiniz? Projem aşağıdaki ekte. Rar.da Access belgesi ve not belgesi var. Yapmaya çalıştıklarım not belgesinde yazıyor. Yardımınız olmadan yapamam. En azından bir bakın
Son Düzenleme: 07/01/2012, 11:56, Düzenleyen: Technoman.
Çözüldü #2
Site Kuralları:
6/d-) Birden fazla soruyu aynı konuda sormak yasaktır. Her soru için farklı başlıklı yeni konu açınız.
[Sürekli ihlal halinde Uyarı Puanı: +2]
10-) Konu açarken sorununuzu açık bir şekilde ifade etmelisiniz. Sorunuz ile ilgili form, rapor, sorgu vs. nesne isimlerini mutlaka belirtiniz. Sorunuzu mutlaka konuya yazınız, sorunuzu Access form üzerine yazmayınız, konuya soru veya resim içeren slayt veya döküman eklemeyiniz.
[Uyarı Puanı: +2]

Her soru için yeni konu açmanız gerekiyor. Bu şekilde sorunuz ile kimse ilgilenmez.
Çözüldü #3
Site Kuralları
Madde 10-) Konu açarken sorununuzu açık bir şekilde ifade etmelisiniz. Sorunuz ile ilgili form, rapor, sorgu vs. nesne isimlerini mutlaka belirtiniz. Sorunuzu mutlaka konuya yazınız, sorunuzu Access form üzerine yazmayınız, konuya soru veya resim içeren slayt veya döküman eklemeyiniz.
[Uyarı Puanı: +2]

Sn.sledgeab
Kusura bakmayın ben yazana kadar siz yazmışsınız bile
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Son Düzenleme: 05/01/2012, 22:38, Düzenleyen: iscinar.
Çözüldü #4
Bıkıncaya kadar birşeyler yapmaya çalıştım, ekleme yapılabilir.

Bilgi Yarışması_sled1.rar
Çözüldü #5
Kuralları ihlal ettiğim için özür dilerim. Bir daha yapmam. Çok güzel olmuş bu hali ile bile kullanılır. Ben o kadar kodu yazamazdım kesinlikle. Sağolasın admin.
Yarışmacı yanlış yaptığında yeniden başlaması için bir tuş yapmayı düşünüyorum. İlk kayda git deyince toplam kazanç v.s değişmiyor. Bunu nasıl yapabilirim. Yani bütün bilgileri nasıl sıfırlayabilirim bu buton ile.
Son Düzenleme: 06/01/2012, 17:55, Düzenleyen: Technoman.
Çözüldü #6
ilk kayda git şeklinde buton kullanacaksanız butonun tıklandığında olayına
DoCmd.GoToRecord , , acFirst
TOPLAMKAZANÇ = "0 TL."
yazmanız yeterli, ayrıca bu butona, önceki yarışmacının verdiği cevapları silmek için
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL ("UPDATE Sorular SET Sorular.CEVAP = Null;")
DoCmd.SetWarnings True
kodu da eklemelisiniz

Doğru cevap- kaybettiniz etiketi için kodu aşağıdaki ile değiştir.
Sub yansondogru()
On Error Resume Next
Me.Kutu63.Visible = True
Dim i As Integer
Dim PauseTime, Start
PauseTime = 1.6
Start = Timer
Do While Timer < Start + PauseTime
DoEvents
Loop
For i = 1 To 16
PauseTime = 0.2