Skip to main content

AccessTr.neT

arama

Çözüldü #1
slmm..
bnim bi sorum olcaktı .aşagıdaki prgrama bakarsanız. arama formunu açtıgımız da iki seçime göre arıyo. burdaki devam butonu nasıl yapılmş anlayamadı..
şifresini wermeyi unuttum.Ozur123
.rar FÄ°RMA_TAKÄ°P_FORMU_Celoy_cevap.rar (Dosya Boyutu: 76,61 KB | İndirme Sayısı: 35)
Son Düzenleme: 04/11/2008, 15:44, Düzenleyen: £l!F.
Çözüldü #2
Sayın elif
FİRMA İSMİ isimli sorgu üzerinde ölçütler var ( [Formlar]![FİRMASEÇ]![FİR] gibi) ve bu ölçütler FİRMASEÇ isimli formda yazılan firma iismi ve faaliyete göre süzüyor,sülme göre ise Devam butonuna basıldığında FİRMASORGU RAPOR isimli formu açıyor ..
Çözüldü #3
dewm butonu nasl oluşturuluo yanı açılan kutuda seçtiğimz (firma ismi,anafaaliyet) dewam butonuna nasıl aktarılmış. sorgu ve rapor nasıl olşrurulmuş.yeni yeni ögrendigim için ...
Çözüldü #4
tmm gerek kalmadı hallettim tk başıma .....
Çözüldü #5
Elif Hanım,
Aslında bu devam butonu sadece bir aracı.

Sıralam Şu Şekilde oluşuyor. Form Üzerinden Konuşuyorum.

1) Firma Takip formu diye bir tablo oluşturulmuş
2) Bu tablodan firma ismi adında bir sorgu oluştululmuş ve firma ismi/ünvanı sutununun ölçüt ifadesine [Formlar]![FİRMASEÇ]![FİR] doğrulaması şartı verilmiş.
3) Firma ismi adındaki sorgudan yine firma ismi adlı bir rapor oluşturulmuş
4) Firma Takip Formu isimli tablodan firma sorgu formu diye bir form oluşturulmuş
5) Firma Takip formu adlı tablodan firma seç adlı bir form oluşturulmuş ve bu forma sadece firma ünvanı ve faaliyet konusu metin kutuları eklenmiş diğer alanlar eklenmemiş.
6) Firma seç isimli tabloda devam diye bir buton oluşturulmuş ve bu buton firma sorgu formunu firma seç formunda belirlenen kriterlere göre doldurarak açması sağlanmış.( [Formlar]![FİRMASEÇ]![FİR] firma ismi sorgusu)

Yani yazıyla ancak bukadar. Ama işte yaklaşık olarak bu evrelerden gecerek rapora ulaşıyorsunuz. sadece bir butonla alakalı değil.
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma
Çözüldü #6
cwp verdiginz için tşkkrler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task