Skip to main content

AccessTr.neT

C# da veritabanını radiobutton ile bağlama

C# da veritabanını radiobutton ile bağlama

Çözüldü #1
Veri tabanımızda kayıtlı olan soru kısmını Form3deki label a radiobutton kısımlarınada Form3 deki cevapların gelmesini istiyorum. Ama bağlamayı bir türlü yapamadım yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Anket Programı.rar
Arife KULAKAngel
Çözüldü #2
OleDbConnection baglanti = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=anket.accdb");

private void btnAccessTR_Click(object sender, EventArgs e)
{
OleDbDataAdapter dap = new OleDbDataAdapter("SELECT * FROM T_SORULAR WHERE Soru_No=6",baglanti);

DataTable dt = new DataTable();

dap.Fill(dt);
DataRow dr = dt.Rows[0];
label1.Text = dr["Soru"].ToString();
radioButton1.Text = dr["a"].ToString();
radioButton2.Text = dr["b"].ToString();
radioButton3.Text = dr["c"].ToString();
radioButton4.Text = dr["d"].ToString();
}

kodları ile çözüm üretmiş olduk.

Diğer yandan ciddi iki eksik var:

1. Birincil Anahtar/Otomatik Sayı alan yok
  2. Doğru şık hangisi belli olmuyor yani yeni bir alan eklemelisiniz

csharp_anket_datarow_örneği.rar
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
yeni bir tablo oluşturup o tabloya hangi radiobutton seçildiyse o bilgiyi tutmalıyım ve bu seçilen radiobutton un hangi soruya ait olduğuda tutulmalı tabi.
Otomatik sayı olmasını istediğiniz kısımı pek anlayamadım ama...
Yardımınız için teşekkür ederim yinede.
Arife KULAKAngel
Son Düzenleme: 30/05/2012, 21:27, Düzenleyen: arifeaccess.
Çözüldü #4
İşte birinci tablo ile ikinci tablo arasında ilişki kurabilmeniz için Otomatik Sayı türünde bir alanınız olmalı. Bu alan ile birlikte o alanı ilişkilendirebilirsiniz. Ayrıca sorular arası geçişlerde, boş bırakılan sorulara geri dönmek istediğinizde vs. kullanabilirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
aslında burada bir soru vardı ama sorunun cevabını buldum burdaki soruyu da silemeyince böyle bir yol denedim. Tüm accesstr.net e iyi geceler. Img-grin
Son Düzenleme: 31/05/2012, 00:22, Düzenleyen: arifeaccess.
Çözüldü #6
sayın arkadaşlar bunu webte kullanıbilirmiyiz veya nasıl kullanabiliriz
iyi çalışmalar

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da