Skip to main content

AccessTr.neT

dosya yolu göstererek excel den accese veri aktarımı

dosya yolu göstererek excel den accese veri aktarımı

Çözüldü #1
arkadaşlar merhaba
accesste butona bastığımda dosya yolu isteyip gösterdiğim axcell dosyasından veri aktarmak istiyorum forumu arştırdım fakat bu şekilde olanı bulamadım. Excel de acceste aynı alan isimlerine sahiptir yardımcı olabilirseniz sevinirim.
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 656,08 KB | İndirme Sayısı: 13)
edacan19, 17-04-2010 tarihinden beri AccessTr.neT
Çözüldü #2
Sayın edacan19,

Dosyanıza şu işlemi yaptım ben belki daha basit bir yöntem izledim fakat umarım işine yarar Excel tablosunu Access içine bağlı tablo yöntemiyle aldım böyle olunca zaten sizin aslında yeni bir tablo yapmanıza da gerek yok fakat ben yinede gösterdim ekleme sorgusuyla bağlı tablodan bilgileri sizin Access tablosuna aktarmak için yeni bir form ve buton koydum.
esasen tabloda olan verileri yani mükerrer kayıtları eklememesi içinde birşeyler yapıla bilir bunun için Excel tablonuz eğer standart olacaksa a, b , c, d, e şeklinde de almasına gerek yok. Excel tablosu içinde sütün başlarını Access tablosuna bağlı tablo yaparken düzenleyip sütün başlıklarını Access tablo kolon başlığı olarak seçebilir aynı şekilde 1. alan olarak ta kod alanı ekleyebilirsiniz.
umarım işinize yarar.
Saygılar.
deneme.rar
Çözüldü #3
ilginiz için teşekkür ediyorum fakat bu şekilde değilde direkt dosya yolu göstererek kod ile yapmak istiyorum.
Çözüldü #4
Birde şunu inceleyin:
ACCESS'E Excel IMPORT ETME BUTONU
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #5
ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM VERDİĞİNİZ LİNKTEKİ ÖRNEK TAM İSTEDİĞİM GİBİ SORUN HALLOLDU

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task