Skip to main content

AccessTr.neT

bat dosyası ile yedeklemeyi geri alma

bat dosyası ile yedeklemeyi geri alma

Çözüldü #1
Değerli Hocalarım,
Yedekleme konusunda, yapmış olduğum bat dosyası ile yedeğimi alabiliyorum.
c:\
cd\
cd ALMUS
copy *.* d:\ALMUS\YEDEK
cd\
echo YEDEKLEME BİTTİ
cd\

bat dosyasını bu şekilde yazdım.Ancak yedeği tekrar bat dosyası ile geri yüklemek istediğimde bat dosyasını nasıl yazacağımı bilmiyorum.
Konu hakkında duayen hocalarımın fikir ve yardımına ihtiyacım var.
Şimdiden saygı ve teşekkürlerimle
Son Düzenleme: 18/10/2012, 09:32, Düzenleyen: yücelkaya.
Çözüldü #2
yanlış anlamadı isem yedeği geri kopyalamak istiyorsun kodları tersten yazarsan bu seferde diğer işlemi yapacaktır. fakat tehlikeli olur biraz.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Çözüldü #3
Üstad tehlike nedir acaba?
bir de copy yerine "backup" komutunu nasıl kullanabilirim?
geri yüklemede "restore" komutunu kullanabilir miyim...
ya da eğer bir tehlike varsa ki siz öyle diyorsunuz, bana basit bir yedekleme ve yedeği geri yükleme bat dosyası örneği verebilir misiniz?
teşekkür ve saygılarımla
Son Düzenleme: 18/10/2012, 13:26, Düzenleyen: yücelkaya.
Çözüldü #4
Backup ve Restore çok eskiden ihtiyacımız olan komutlardı. O zamanlar en yaygın yedekleme aygıtı Floppy Disketlerdi ve onlarında maksimum boyutlar 1,44 MB idi. Dosyaların ardışık olarak disketlere bölünebilmesi için Backup komutunu kullanırdık. Geri yüklemek içinde Restore komutunu. Ama şimdi yedekleme için kullanabileceğimiz sayısız seçeneğimiz olduğundan bu iki komuta ihtiyacımız yok.
Geri yüklemenin tehlikesi güncel olan dosyanız daha eski ile değişebilir ki bu felaket olur. O yüzden yedeklerimizi geri yüklemek için bir tek senaryomuz olmalı orjinal verinin kaybı halinde... Bunun dışında yedekleri asık çalışma alanına yüklememelisiniz.
Kolay Gelsin.
komşuda dülger mi var geliyor keser sesi,
ustalar konuşunca çıraklar keser sesi.
Çözüldü #5
Hocam,
Verdiğiniz bilgiler için sağolunuz.Peki sormak istediğim bir sorum daha olacak.
Bir örnekle açıklamak gerekir ise;
bir müşteri çalışmam var ve ilerde bu dosyaya faturalama dosyası eklemek istersem data kaybını nasıl önlerim?
Verilerin saklandığı dosya hangisidir?ki bu dosyaları ayrı bir mdb içine atayım ve bu iki ayrı dosyayı yani verilerin saklandığı mdb ile ana dosyayı nasıl bağlayabilirim...
Saygılarımla
Çözüldü #6
Faturalama modülünüzüde aynı çalışma içine eklersiniz. Bu bir yöntemdir ve veri kaybı yaşamazsınız.
Ama ben sizin yerinizde olsaydım şöyle yapardım;
Tablolarımı bir mdb içinde tutardım. Tablolar dışında herşeyi ana çalışmamda tasarlar ve kullanırdım. Böylece hem birden çok kullanıcının aynı anda programda işlem yapmasına imkan bulursunuz hemde yaptığınız geliştirmeler sıkıntısız olacaktır.
komşuda dülger mi var geliyor keser sesi,
ustalar konuşunca çıraklar keser sesi.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task