Skip to main content

AccessTr.neT

sorgulama hakkında yardım

sorgulama hakkında yardım

Çözüldü #1
arkadaşlar veritabanında tablom ve formum bu şekilde ürünler açılan kutusundan herhangi bi ürünü seçip marka açılan kutusunda seçilen ürüne ait markaları gösterilen ve bir marka seçtiğimizde de fiyatını listekutusuna yazdıran sorgu ve kodlar nasıl olmalı...
şimdiden teşekkürler......

[Resim: adszv.png]

[Resim: adsz2lwz.png]
Çözüldü #2
merhaba,
örneğin seçilen Marka'ya ait ID numarasını Ürün açılır kutusundaki UrunMarkaKodu sorgusunun ölçüt bölümüne yaz. yani tablolarda markaya ait Id, UrunMarkaKodu tablosunda da olmalı. yani hangi markayı seçersek o markaya ait ürünleri öteki açılır kutuda gösterecek. örneğin Marka tıklandığında olayına da Urun.requery yazarsak aynı anda güncellemiş olur.
aslında örneği eklemiş olsaydın bir dakikada halledilirdi.
selamlar,
Çözüldü #3
Konu ile ilgili örnek ektedir. Örnekteki açılan kutuların satırkaynağını ve güncelleştirme sonrası kodlarını inceleyiniz.
.rar sled_2642.rar (Dosya Boyutu: 16,7 KB | İndirme Sayısı: 9)
Çözüldü #4
alberto fratello, resim ekleyinceye kadar örnegide eklesene
örnek için teşekkürler sledgeab hocam, arkadaş inceleyince anlayacaktır çünkü örneğinizi inceleyince ben bile anladım.
cüney hocam, sizi diğer siteden takip ediyordum, uzun zamandır yoktunuz, hoşgeldiniz. Ayrıca syrup hocam da yok epeydir, nerelerde acaba siteye neşe katıyordu
SÖZ VERİYORUM... USLU DURUCAM...
Son Düzenleme: 26/03/2009, 12:08, Düzenleyen: access_delisi.
Çözüldü #5
(26/03/2009, 11:23)sledgeab yazdı: Konu ile ilgili örnek ektedir. Örnekteki açılan kutuların satırkaynağını ve güncelleştirme sonrası kodlarını inceleyiniz.

tşk ederim hocam ellerinize sağlık... fiyatı listekutusunda yazdırmak için ne yapmayalım.. markalar açılan kutunun güncelleştirme sonrasına bi kaç kod yazıp denedim ama beceremedim Img-cray(

(26/03/2009, 12:05)accessdelisi yazdı: alberto fratello, resim ekleyinceye kadar örnegide eklesene
örnek için teşekkürler sledgeab hocam, arkadaş inceleyince anlayacaktır çünkü örneğinizi inceleyince ben bile anladım.
cüney hocam, sizi diğer siteden takip ediyordum, uzun zamandır yoktunuz, hoşgeldiniz. Ayrıca syrup hocam da yok epeydir, nerelerde acaba siteye neşe katıyordu

k.bakmayın kafam o kadar basmadı işte ..
Son Düzenleme: 26/03/2009, 13:45, Düzenleyen: alberto22.
Çözüldü #6
forma listekutusu ekle, marka açılır kutusunun güncellenme sonrasına aşağıdaki kodu yaz
eklediğim örneğe göre
Kod:
Me.Liste6.RowSource = ""
Me.Liste6.AddItem Me.Açılan_Kutu2.Column(2)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task