Skip to main content

AccessTr.neT

Metin Kutularında Otomatik Tamamlama

Metin Kutularında Otomatik Tamamlama

Arkadaşlar kolay gelsin. Bu otomotik tamamlama kodlarını formlarıma uyguladım. Yalnız şöyle bir sıkıntı var texbox a yeni bir değer girerken mesela veritabanında beyköy kayıtlı ama ben bahçearası yazmak istiyorum ama yazdırtmıyor beyköy seçiyor. bunu nasıl engellerim.
Teşekkürler.
Sayın stromax,

Uygulamanızda oluşan bu hususa yönelik olarak örnekler kategorisinde yer alan bu konu üzerinden değil yeni bir konu açarak ve bu konuyu da kendi konunuzda bağlantı gösterip “…buradaki konuda bulunan örnek uygulamayı kendi uygulamama adapte etmeye çalışırken,…v.s…” benzeri ifadeler ile anlatımda bulunmanız yerinde olacaktır.
böylece,hem başka bir kategori dahilinde olan bu konunun uzamasına ve mesaj yoğunluğunda olmasına imkan vermemiş olursunuz hem de yeni bir konu açmak sureti ile,bu konuda araştırmada bulunacak olan üyelere incelemeleri için alternatif bir konu dahil etmiş olursunuz site bünyesine.

Bu nedenle,lütfen yeni bir konu açarak hem sorununuzu beyan ediniz hem de örnek uygulamanızı konunuza dahil ediniz.
Son olarak,uygulamanızı eklerken,2007 kullanımına da imkan verecek şekilde ya da 2002-2003 farklı kaydet şeklinde oluşturulmuş hali ile dahil ediniz.bilginize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
çok güzel çalışma.yalnız 64 bitte hata verdi.forumdan  yararlanarak gidermeye çalıştım yapamadım.64 bitte çalışan örnek eklerseniz çok memnun olurum.
(05/07/2019, 14:36)sertachizir yazdı: yalnız 64 bitte hata verdi. forumdan yararlanarak gidermeye çalıştım yapamadım.
hangi mesajdaki eki yüklediniz?
her hangi bir kod eklediniz mi?
çalışmayı buraya yükleyin yada ekin linkini ekleyin inceleyelim
(05/07/2019, 14:36)sertachizir yazdı: çok güzel çalışma.yalnız 64 bitte hata verdi.forumdan  yararlanarak gidermeye çalıştım yapamadım.64 bitte çalışan örnek eklerseniz çok memnun olurum.

Merhaba,

modüldeki kodu 64bitte çalışacak şekilde değiştirilmesi gerekli

Private Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vKey As Long) As Integer

şeklindeki kodun, 64 bitte de çalışabilmesi için

#If VBA7 Then
Private Declare PtrSafe Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vKey As Long) As Integer
#Else
Private Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vKey As Long) As Integer
#End If

kodu ile değiştiriniz.
(05/07/2019, 16:41)ozanakkaya yazdı:
(05/07/2019, 14:36)sertachizir yazdı: çok güzel çalışma.yalnız 64 bitte hata verdi.forumdan  yararlanarak gidermeye çalıştım yapamadım.64 bitte çalışan örnek eklerseniz çok memnun olurum.

Merhaba,

modüldeki kodu 64bitte çalışacak şekilde değiştirilmesi gerekli

Kod:
şeklindeki kodun, 64 bitte de çalışabilmesi için

Kod:
#If VBA7 Then
Private Declare PtrSafe Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vKey As Long) As Integer
#Else
#End If

kodu ile değiştiriniz.
Teşekkürer
@benbendedeilem

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task