Skip to main content

AccessTr.neT

harita üzerinden takip

harita üzerinden takip

Çözüldü #1
sayın hocalar ben elimde bulunan koordinatlarla bir harita oluşturup belirli saat dakika aralarında istediğim yerde bir farklı renk oluşturmak istiyorum bu mümkünmü
şöyle söyleyeyim ilin bir köyünde saat 10,00 ila 15,00 saatleri arasında işaretlesin 15,00 olduğunda işareti kaldırsın tabi aynı anda birden fazla alanıda işaretlesin yada işaretleri kaldırsın
Çözüldü #2
Teorik olarak söylüyorum: O noktalara sarı küçük resimler koyar ilk görünümlerini Görünmez olarak yaparsınız. Saat kontrolü yaptırırsınız ve saatlere göre Visible özelliğini True ya da False yaparsınız.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
koordinatlara göre istediğin yeri işaretlemek kolay ama koordinatlara göre haritayı nereden yükleyeceksin
meşhur çin atasözü  "ACCESS İLE YAPABİLECEKLERİNİZ HAYAL EDEBİLECEKLERİNİZ İLE SINIRLIDIR" siz ne kadar hayal edebiliyorsunuz
Çözüldü #4
(20/11/2008, 09:07)esrefigit yazdı: koordinatlara göre istediğin yeri işaretlemek kolay ama koordinatlara göre haritayı nereden yükleyeceksin

sevgili esrefil yerleşim yerlerinin sayısı belli diyelim on yerleşim yeri var her birine bir nokta oluşturup sonra aradaki yolları çizgilerle belirleyebiliriz benim için önemli olan yerleşim yerinin (yani noktaların) tablodaki saatler arasında farklı bir renkle işaretlenip sönmesi
ama koordinat açıkça şunuda merak ettim koordinatlı harita bulur isek ekleye bilirmiyiz yada haritayı yükleyip koordinat belirleye bilirmiyiz

ama benim şu andaki hedefim ilk seçenek yani basit şekilde noktalar oluşturup farklı renklerde işaretlemek
Çözüldü #5
(20/11/2008, 02:23)alpeki99 yazdı: Teorik olarak söylüyorum: O noktalara sarı küçük resimler koyar ilk görünümlerini Görünmez olarak yaparsınız. Saat kontrolü yaptırırsınız ve saatlere göre Visible özelliğini True ya da False yaparsınız.

alpeki hocam basit bir örnek ekleyebilirmisiniz
Çözüldü #6
Koordinatlı harita normal haritadan farklı mı? Fur

Bir kontrolün gösterilip gösterilmeyeceği ile ilgili örnek için : Tıklayın

Zaman kontrolü yapan bir örnek için : Tıklayın 1 Tıklayın 2 Tıklayın 3

Şu anda fırsatım yok siz bir gözatın fikir edinin. Eğer halledemezseniz ya ustalar ya da ben birimiz mutlaka hallederiz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task