Skip to main content

AccessTr.neT

Makro ile buton tiklama

Makro ile buton tiklama

Çözüldü #1
arkadaslar,

makroya nasil bir uygulama yapmaliyimki belirttigim formdaki buton tiklanmis gibi olsun??
Komut calistir seceneklerinden kod mu yazacagim?

Yardim edebilirmisiniz..
Son Düzenleme: 09/11/2009, 22:48, Düzenleyen: quad.
Çözüldü #2
Siz makro kaydet dedikten sonra yaptığınız işlemleri kaydedecektir. Daha sonra o makroyu çalıştırınca aynı işlemleri kendisi yapacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
access deki makrodan bahsediyorum.
asil amacim formdaki kaydet butonuna kisayol atamak.
makrolarin icine autokeys isimli bir makro olusturdum. ancak gerisi yok.
ornegin F2ye basilinca kaydet butonunu tiklamis gibi olmasini istiyorum..
Çözüldü #4
Autokeys isimli makroya

Alıntı:makro adı = {F2}

eylem = Kaydet.

eylemi seçtikten sonra Eylem Değişkenleri bölümündeki Nesne Türü ve Nesne Adı alanlarını düzenle.

Sitede konu ile ilgili örnek vardı.
Klavye f tuşları Access kısayolu örneği
Çözüldü #5
(09/11/2009, 02:59)sledgeab yazdı: Autokeys isimli makroya

Alıntı:makro adı = {F2}

eylem = Kaydet.

eylemi seçtikten sonra Eylem Değişkenleri bölümündeki Nesne Türü ve Nesne Adı alanlarını düzenle.

Sitede konu ile ilgili örnek vardı.
Klavye f tuşları Access kısayolu örneği

tesekkur ediyorum. ancak sadece kaydet icin kullanmak istemiyorum. butonun tıklanmıs gibi olmasini istiyorum. ornek olarak ekteki formda f4 e basinca 1. buton tıklanmıs gibi f7 ye basinca 2.buton tiklanmis gibi olmasini istiyorum...
bu mumkunmudur?
.zip makro.zip (Dosya Boyutu: 9,88 KB | İndirme Sayısı: 29)
Çözüldü #6
İllaki makro kullanmanıza gerek yok. Hatta ben makro kullanmanızıda tavsiye etmem. Örnekteki dosyayı inceleyiniz.
.rar FonksiyonTuşuİleKayıtGetir.rar (Dosya Boyutu: 22,77 KB | İndirme Sayısı: 78)
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task