Skip to main content

AccessTr.neT

Açılan kutular seçimine göre daha sonraki açılan kutu değerini belirlemek

Açılan kutular seçimine göre daha sonraki açılan kutu değerini belirlemek

Çözüldü #1
Arkadaşlar merhaba,
Açılan kutularla ilgili sorunum var. Forumda epey aradım. Ama istediğime benzer bir şey bulamadım.
Yapmak istediğim şey; birbirinden bağımsız 3 tane açılan kutudaki seçeneğe göre 4. açılan kutu içeriğini belirlemek.
Kendi örneğim üzerinden konuşmak gerekirse; 3 tane açılan kutuların her birinden herhangi bir seçim yapmam durumunda 4. açılan kutu içeriğinin bu seçilen ilk 3 kutudaki değere göre belirlenmesi.
Yani örneğime göre:
ilk açılan kutudan Tx, T0 ve Tis değerlerinden herhangi biri ile
2. açılan kutudan Nx veya N0 ve
3. açılan kutudan M0'ı seçmem durumunda 4. açılan kutu olan EVRE bölümünde "EVRE 0" yazmasını istiyorum.
Diğer bir olasılık: Evrenin "EVRE 1" olması için ilk kutuda T1, diğer kutularda da N0 ve M0'ın seçilmiş olması koşulunu istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

evre.rar
abahceci, 12-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Ofisi olmayan bilgisayardan yazıyorum.
Microsoft Örnekleri içinden vereceğim bu dosya
Makro ve Vba ile iki alternatif üzerine hazırlanmış bir örnek sanırım size yol gösterecektir.
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Çözüldü #3
Sayın iscinar, yardımınız için öncelikle teşekkür ederim.
Bir açılan kutu değerine göre başka bir açılan kutu değerini belirlemek, aslında benim tam istediğim değil. İstediğim tam olarak eklediğim örneğe göre; 3 tane açılan kutu değerine göre (üçünün de seçilmesi gerekiyor) 4. açılan kutuda sonuç göstermek. Gösterdiğiniz örnek kısmen uygun, ama sadece bir açılan kutu sonucuna göre diğer açılan kutu sonucu belirleniyor. Ben de maalesef yapamadım Img-cray
Çözüldü #4
İlk olarak Tablolarınızı birbiriyle ilişkilendirmelisiniz daha sonra oluşturulacak sorgu yardımıyla dilediğiniz kombinasyon kurulur.

Örnek:
BÖLGESEL LENF NODU TUTULUMU Tablosuna bir alan ekleyip
PRİMER TÜMÖR Tablosundaki bir kaydın ID siyle

METASTAZ Tablosuna bir alan ekleyip
BÖLGESEL LENF NODU TUTULUMU Tablosundaki bir kaydın ID siyle

EVRE Tablosuna bir alan ekleyip
METASTAZ Tablosundaki bir kaydın ID siyle

Bu işlemleri bitirdikten sonra sorgunuzu oluşturup Açılan kutuları ölçüt olarak ayarlamak kalır.
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Çözüldü #5
Sayın iscinar, ilişkilendirmeyi dediğiniz gibi sanırım (?) yaptım. Ama ölçüt kısmını nasıl yapabileceğimi bilemiyorum... Yaptığım örneği ekte gönderiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

evre.rar
Son Düzenleme: 01/05/2013, 09:40, Düzenleyen: abahceci.
Çözüldü #6
Pardon, tam olarak doğru mu anladım acaba? Siz 3 tane açılan kutunun seçimine göre dördüncü bir açılan kutuda sonuç mu göstereceksiniz? Neden sonucu açılan kutuda gösteriyorsunuz. Oradaki dördüncü kutudaki listenin içinden otomatik olarak bir değerin kodla seçilmesi mi gerekiyor?
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task