Skip to main content

AccessTr.neT

Access 2010 Makro güvenlik seviyesi kontrolu

Access 2010 Makro güvenlik seviyesi kontrolu

Arkadaşlar daha önce Access 2003 için bu tür bir çalışma yapmıştım. Şimdi de Access 2010 için Windows 7 64 bit'te denediğim ve çalıştırdığım bir regedit uygulaması hazırladım. Dosya vb scripttir. Text editoru olarak Not defteri kullanılmıştır.

BU UYGULAMA NE İŞE YARAR?

Bu uygulama Access güvenlik ayarları nedeniyle çalışmayan makroların çalışmasını ve makro güvenlik seviyesinin normale çekilmesini sağlar.Bu arada Jet 4.0 hatası ile ilgili bir pencere de (Sandbox dialogu) kapatılıyor. Bunu Access içinden de yapabiliyoruz ama acemi kullanıcılar için bu iş biraz sıkıntılıdır. Bu dosya sayesinde tek bir tıkla bu işlem halledilmektedir.

Bu dosyayı Access içinden de çalıştırabilen uygulamalar hazırlanabilir. Ben bir ara Access 2003 ile kullanılabilecek bir çalışma hazırlamıştım. O da açıldığında değerlere bakıyor ve buna uygun olarak bir form açarak düzeltmemizi sağlıyordu. Sorun yoksa hiç açılmıyordu. Bu uygulama ise tamamen manueldir. Meraklısı inceleyerek geliştirebilir.
.rar access 2010 güvenliği düşür.rar (Dosya Boyutu: 2,11 KB | İndirme Sayısı: 112)
İnadına, ille de Accesstr.net...
eline sağlık hocam
mehmet hocam script için teşekkürler. projenin çalışması ile aktif hale gelebilirmi? gelirse nasıl olu nasıl bir yol izlenmesi gerekir. vb bölümüne yazılsa. makro ilk etapta engellendiği için nasıl aktif olup çalışacak :S
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Bu haliyle vbs olarak otomatik çalışması düşünülmedi. İhtiyaç durumunda acemi birinin yapamayacağı ayarı bu yolla yaptırmak için kullanılabilir.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da