Skip to main content

AccessTr.neT

açılan kutudan seçilen krtitere göre başka tabloya veri ekleme

açılan kutudan seçilen krtitere göre başka tabloya veri ekleme

Çözüldü #1
Merhabalar

Değerli arkadaşlar, ekteki örnek içindeki veri Form içindeki ay yıl açılan kutusundan seçilen aya göre otomatik olarak , veri formundaki ortak alanına, t_Ortak formundaki ilgili aya ait verinin kopyalanması konusunda yardımlarınıza ihtiyaç duymaktayım ilgi ve emekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
.rar Ornek.rar (Dosya Boyutu: 31,75 KB | İndirme Sayısı: 16)
Çözüldü #2
Tam olarak şunu mu istiyorsunuz?

1- Veri tablosu isimli formu açtık.
2- En alttan ay-yıl olarak diyelim ki "OCAK 2013"ü seçtik.
3- Bu durumda otomatik olarak bir üstte bulunan "ortak" isimli metin kutusuna T_Ortak adlı tablodaki ock alanında bulunan "44" sayısı mı gelmeli?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
Merhaba

Evet tam olarak özetlemişsiniz.
Çözüldü #4
Merhaba;
Ben istediğinizi yaptım. Fakat T_Ortak tablonuzda değişiklik yapmak durumunda kaldım. Çünkü; ortak isimli alana istediğiniz bilgiyi getirebilmek için VeriFormu ile ortak bir alana ihtiyacım vardı. Bende seçilen değerin aynısını T_Ortak içine alarak Dlookup ile açılan kutu içinde seçilen değerin T_Ortak içindekine eşit olanın değerini getirdim.
Sizin orjinal T_Ortak tablonuzu, T_Ortak Kopyası ismi ile silmeden bıraktım.
Hocalarımızında değişiklik yapmadan istediğiniz değer getirecek çözümleride olabilir.
İyi çalışmalar.
.rar Ornek (1).rar (Dosya Boyutu: 38,84 KB | İndirme Sayısı: 34)
Çözüldü #5
Merhaba

Emeğiniz için çok teşekkür ederim ama T_Ortak tablonuzdaki ortak isimli alan her ay değişecek dolayısıyla çalışma mantığına uygun bir çözüm olmamış ama örnek olarak bu bilgi için tekekkürler.
Çözüldü #6
Merhaba
Tabi en önemli soruyu sormayı unuttum bu tip bir şey yapılabilirmi?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da