Skip to main content

AccessTr.neT

(VBA) INSERT INTO söz dizimi hatası

(VBA) INSERT INTO söz dizimi hatası

Çözüldü #1
Merhaba;
Firma ödemelerini kasayada yazdırmak istiyorum ama tarihte söz dizimi hatası veriyor. Nerede hata yaptığımı anlayamadım. Yardımcı olablirmisiniz?

Private Sub Komut30_Click()
DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO CIKISKASA ([Tarih],[Aciklama],[Cikis_USD]) VALUES (" & Me.Tarih & "," & Me.Açılan_Kutu13 & "," & Me.Miktar & ")"
DoCmd.SetWarnings True
MsgBox "Kayıt işlemi tamamlandı", vbInformation, "Bilgilendirme"
DoCmd.GoToRecord , , acNext

End Sub
.rar Database141.rar (Dosya Boyutu: 24,79 KB | İndirme Sayısı: 8)
Son Düzenleme: 06/12/2013, 14:42, Düzenleyen: exmadon.
Çözüldü #2
Tarihleri tek tırnaklar içinde yazıp deneyin:

'" & Me.Tarih & "'
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
(06/12/2013, 15:34)alpeki99 yazdı: Tarihleri tek tırnaklar içinde yazıp deneyin:

'" & Me.Tarih & "'

Teşekkür ederim. Açılan kutu içinde parametre değeri sordu. Ona da aynı tırnak kullanınca sorunsuz çalıştı.
Çözüldü #4
(06/12/2013, 16:02)exmadon yazdı:
(06/12/2013, 15:34)alpeki99 yazdı: Tarihleri tek tırnaklar içinde yazıp deneyin:

'" & Me.Tarih & "'

Teşekkür ederim. Açılan kutu içinde parametre değeri sordu. Ona da aynı tırnak kullanınca sorunsuz çalıştı.

probleminiz zannımca tarih formatında
böyle bir problemle karşılaşmıştım ve tarih formatını değiştirerek çözümlemiştim. şimdi çözümü anlatan konuyu bulamadım ama benim yaptığım çözüm kodlarını paylaşayım en azından fikir verirr

Dim degistir As String
degistir = Mid(Me.gevraktarih, 7, 4) & "/" & Mid(Me.gevraktarih, 4, 2) & "/" & Left(Me.gevraktarih, 2)
benzer = Dlookup ("idgelenevrak", "tbl_gelenevrak", "[idkurumadi]= " & Me.idkurumadi & " and [gevraktarih]=#" & degistir & "#" & " and [gevraksayi]= " & Me.gevraksayi & "and [iddefter]=" & Me.defter)

sizin tarihi bu şekilde uyumlu hale getirin
Düzenlenmiş şeklini ekte ekledim
umarım yardımı olur
.rar Database141mthan.rar (Dosya Boyutu: 28,74 KB | İndirme Sayısı: 12)
"Lütfen olumlu veya olumsuz geri dönüş yapınız... " writed by POWER

"sen başla en başta gerektiği yerde elimizden geleni https://www.accesstr.net ailesi olarak yaparız. " writed by özgüryasin

Son Düzenleme: 07/12/2013, 12:26, Düzenleyen: metehan16.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da