Skip to main content

AccessTr.neT

Excel'de Uyarı Sistemi

Excel'de Uyarı Sistemi

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar, ismim ferhat kahraman
forumlarda araştırarak örnek dosyayı oluşturabildim. fakat ihtiyacım olan 1-2 şey kaldı. gördüğüm kadarı ile çok başarılı yardımlarınız var. bana da bu konuda yardımcı olabileceğinizi ümit eder sorunuma geçmek isterim.

1) Sistem Sekmesinde: B Hücresindeki Başlangıç Kısmına C Sekmesindeki AY rakamını Ekleyerek D Sekmesinde Göstermek (Gerçekleştirdim)
2) Sesli uyarı: 15 gün kala sesli uyarı vermesini sağladım (fakat 1 kere çalıyor, gün içi tekrar açtığımda çalmıyor, tarih yenilene kadar her açtığımda çalması mümkün mü?)
3) Kırmızı Uyarısı: Alarm Sekmesinde oluşturulacak bölümde ise sesli uyarıdaki gibi 15 gün kala kırmızı olmasını istiyorum (SEBEP: aynı bitiş tarihli iki evrakım olabileceği için gözden kaçırmamam gerekli)
4) Fantastik Kısmı: Excel i açtığımda gene 15 gün kala uyarısı gelen tarihleri Araç İsmi ve evrak ismi ile birlikte bir oto mail atabilirmi (bunu 1 kere gerçekleştirmesi yeterli olacak)
.rar Evrak Takip.rar (Dosya Boyutu: 15,33 KB | İndirme Sayısı: 128)
Çözüldü #2
arkadaşlar merhaba
başlangıç tarihine AY ekleme tamam
Bitiş tarihine 15 gün kala kırmızı uyarı tamam

-ses uygulamasını ekledim fakat gün içi ilk açtığımda çalıyor. tarih düzeltilene kadar gün içinde birden fazla Excel i açtığımda çalması mümkün mü?
-mümkün ise 15 gün kala kırmızı uyarı verdiğinde (araç ismi ve evrak ismi) ni mail olarak otomatik gönderebilirmi?
Çözüldü #3
Sn:webkurdu
Uyarı mesajını tarih bazında ayarladığınızdan dolayı sadece bir kere çalmakta İf Else bloğu arasında saat olarak yapılabilir.
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da