Skip to main content

AccessTr.neT

aylık istatistik çalışması

aylık istatistik çalışması

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar.

Sevk edilen hasta sayılarını aylık, sevk eden hastaneye göre ayrı ayrı yaptığımız bir Excel çalışması var. Bunu accesse geçirmek istiyorum.

Ekte tabloları oluşturdum,formu ve kayıt etmesinide ayarlarım ama rapora nasıl dökeceğimi bilemedim.

Exceell de il merkezi,ilçe,ildışı hastaneleri listesi var. Form standart değil yani tam exceell deki gibi olması gerekmiyor sadece kayıt olanların sayıları raporda gözükmesi kafi.

Rapor sevk eden hastanenin o ayki sevklerini(teşhis,hangi araçla,hangi hastaneye) gösteriyor.

Umarım anlatabilmişimdir. Bana bu konuyla ilgili bir fikir verirseniz çok sevinitim. Teşekkürler...
.rar sevk.rar (Dosya Boyutu: 57,23 KB | İndirme Sayısı: 22)
Çözüldü #2
Sn Mhtmogz, acemiliğimize ver ama, ben örnekte form göremedim !
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Çözüldü #3
yok hocam estafurullah. form eklemedim. tablo form kaydetme vs. bunları yapabilirim. tabloya elle ekledim verileri sadece excelldeki gibi rapor almak istiyorum. raporu nasıl yapabilirim sıkıntım orda. ilgin için teşekkür ederim...
Çözüldü #4
Listeleme yapmak için t_sevk tablosu baz alınarak sorgu oluşturulup MI teshisi ve kara ambulansı için
=dcount("[SEVKID]";"T_SEVK";"[TESHIS]=1 and [AMBULANSTURU]=1")
gibi bir kod ile toplam alınabilir, Switch kodu ile çanakkale devlet hastanesinin çdh olduğu sorguya tarıtılıp toplamları alınalibir.

Veya direk rapordaki ilgili alanlara metin kutusu eklerip DCount kodu ile değerler yansıtılabilir.
Çözüldü #5
teşekkür ederim hocam..
=DCount("[SEVKID]";"T_SEVK";"[TESHIS]=1 and [AMBULANSTURU]=1")
veya
=DCount("[SEVKID]";"T_SEVK";"[TESHIS]=1 and [SEVKEDILEN]=1")

Bunu yapmam sıkıntı yaratır mı? her kutu için? yaklaşık 400 metin kutusu olacak raporda.. daha kesitme bir yolu var mıdır?[/vb]
Son Düzenleme: 18/05/2014, 00:53, Düzenleyen: mhmtogz.
Çözüldü #6
merhaba; örnekleri inceledim ama kendime uyarlayamadım bir türlü, yeni konu açmak istemedim kalabalık yapmasın diye...

Formda çeşitli bilgiler seçip listeye dolayısıyla tabloya ekliyorum..
Bu tablodan başka bir tabloya bir kaç şey daha(TARIH,SEVEDEN) ekleyerek aktarmak istiyorum..

Örneğin formda bilgileri seçerek T_ALTSEVKEDILEN tablosuna kayıt yapıyorum. Bu tabloda tarih ve seveden yok..
Kaydet dediğimde T_ALTSEVKEDILEN bilgilerin TARIH ve SEVKEDEN eklenerek T_KAYITSEVKEDILEN tablosuna aktarmak istiyorum.. Çıkamadım içinden.. Gece nöbetçiyim bitirip kafamı rahatlatmak istiyorum umarım yardımcı olursunuz... çok teşekkür ederim...
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 137,71 KB | İndirme Sayısı: 15)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da