Skip to main content

AccessTr.neT

Access Ürün Mağazası

Access Ürün Mağazası

Çözüldü #1
Merhabalar ;
Direkt konuya girmek gerekirse
aklımdaki fikir , MS Access ile yapılan uygulamaların (gerekli özelliklerdeki-pencere gizlenimi,özgünlük,tasarım vs.. - ) tek bir çatı altında bir mağaza içinde (isteyenler ücretli - isteyenler ücretsiz) toplanmasıdır (örn:Google play store).

Şöyle ki seçilmiş uygulamaların bulunacağı bu mağaza herkese açık ve üyeliksiz olmalı.
Mağazadaki indirme sayısı-yorum bölümü- resim ekleme gibi her mağaza da bulunan zorunlu bölümlerden artık bahsetmiyorum bile ....

Böyle bir fikrin doğuşuna
internette fazlaca MS Access yapılı kullanışlı uygulama örneği olmaması ya da olan ürünlerin yeterince tanıtıma açık olmaması ve artık çoğu ziyaretçilerin forumlardan uzaklaşmak ve direkt dosyayı indirme isteği gerekçe olarak gösterilebilir.

Tüm MS ACCESS' e gönül verenleri ve onların el emeği uygulamalarını toplama amacı güden bu fikri sizlere sunmaktayım.

Lütfen bu konudaki olumlu ya da olumsuz bütün fikir-görüş-itirazlarınızı bekliyorum.

Güzel fikir. Günümüz Android, IOS gibi işletim sistemlerinin mağazacılık örnekleri ve başarı öyküleriyle dolu. Bu işten para kazanmak da mümkün olabilir. Önemli olan bu işlevselliğe sahip site tasarlamak. Ama hiç bir zaman insanların beş vakit ellerindeki telefon ve tabletler kadar yaygın olmayacağını söylememe gerek yok sanırım. Ama yine de denemek lazım. Fikir güzel.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Birde zaten bu anlatına yakın bir yapı içerisinde olduğumuzuda görebilmek gerekir..

Yani bu sitede bu anlatına benzer bir yapı oluşmuş durumda ve doğru arama yapıldığı takdirde sonuca da çok kısa sürede ulaşılabilecek haldedir..

Sonuç olarak, doğru aramayı yapmadığınız sürece bahsedilen Google Play Store da bile istenilen veriye ulaşamayacağınız gibi alakasız bir sürü uygulamayı yükleyip, kurup tekrar silmek zorunda kalıyorsunuz..

yorumlariniz için tesekkur ederim .
İlK olarak evet boyle bir site yapması cidden uğraş ve emek ister ama görev bolumu sayesinde kolaylastirilabilir.
İkincisi elbette android ios windows phone kadar yaygın olmayacak ama bugün bazi is yerlerinde , kütüphanelerde MS Access kullanildigi unutulmaması ve birazda Access i övme / tanitma faaliyetleri gerekir.
Son olarak tabii ki doğru bir arama ile uygulamalara erişilebilir . Fakat siz evinize toz toprak zorlu bir yoldan mi güllerle / ağaçlarla kapli bir yoldan mi gitmek istersiniz ? Önemli olan uygulamanın var olması değildir bence, zaten bilmediğimiz bir çok yabancı sitede fazlaca uygulama vardır ama biz bunlara direkt ulasamiyoruz . Kullanici kolayca ulasamdiktan sonra , ihtiyacı olan faydalanamadiktan sonra sayinin hic bir onemi yoktur.
Bunlar benim görüşlerin ..
Diğer üyelerimizin de yorumlarini bekliyorum . yorum yapan arkadaşlara da tekrardan teşekkürler ..
Her türlü üretim çabası desteklemek boynumuzun borcu. Bu ihtiyacı giderecek bir site hazırlamak temelde çok zor değil. Zor olan sitenin bakımı ve takibi olacaktır. Eklenen her uygulamanın site yöneticisi tarafından tek tek indirilip kontrol edilip çalıştırılması, özelliklerinin not alınması ve siteye girilmesi, resimler ve hatta video ile tanıtımının yapılması çok önemli.

Şu anda piyasada Access ile yapılıp problemsizce çalışan örnek sayısı sınırlı sayıda. Hatta problemsiz olanları bile işletim sistemi versiyonu ve diline göre farklı sonuçlar verebilmekte. Bazen ufak müdaheleler ile çalışabilir hale gelmekte. Site sorumlusu tüm bu işleri yapmak zorunda yoksa sadece programların eklendiği basit bir depodan ileri geçemeyecektir.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Sayın @alpeki99 ;
söylediklerinize tamamen katılıyorum. Çok doğru bir gözlem
Alıntı:bir site hazırlamak temelde çok zor değil. Zor olan sitenin bakımı ve takibi olacaktır.

Galiba tasarımcı / yapımcı dan daha çok Admin(Site görevlisine)'e ihtiyaç duyulacak.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task