Skip to main content

AccessTr.neT

VB.NET Projemi başka bilgisayarda çalıştıramadım. Yardım.

VB.NET Projemi başka bilgisayarda çalıştıramadım. Yardım.

Çözüldü #1
[Resim: do.php?img=4392]

visual studio 2010 .NET Framework4 ile oluşturduğum basit bir projeyi setup ettim ve bir başka bilgisayarda kurulumunu yaptım fakat resimdeki gibi bir mesaj hata mesajı verdi.
Bu nedemek oluyor acaba,

1-diğer bilgisayarda bir program mı eksik, illaki onda da mı visual studio 2010 yüklü olması lazım Img-grin bu ne ya. Öğrenmek ne zor şey . Deneme yanılma bayağı yoruyor insanı. Teknik bilgi şart.
Teşekkürler Hocalarımıza.
Çözüldü #2
sayın umutakkaya,

bahsettiğiniz hata uyarısının açıklaması için şu anlatım yerinde olacaktır:

uygulamanızı kurmak istediğiniz bilgisayarda,4.0 sürümünden düşük bir .NET Framework sürümü olduğundan dolayı uygulamanızın çalıştırılmasının gerçekleştirilemediğini ve çalıştırılması için de bu sürümün kurulması gerektiğini belirtiyor ki,uygulamanızın o bilgisayarda kullanımını sağlamış olsun.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Çözüldü #3
Verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim. Allah razı olsun.
Çözüldü #4
Bu durumda ne yapmam lazım.Projemi çalıştıracağım her bilgisayara .NET Framework 4.0 yüklemek mi lazım. Yoksa projemi 2,3,3.5 sürümlerinden birinde mi oluşturmam lazım.

Birde .NET Framework 4.0 sürümünü bu projemi çalıştıracağım bilgisayara nasıl yükleyeceğim. Saygılar .
Son Düzenleme: 04/07/2014, 21:35, Düzenleyen: umutakkaya.
Çözüldü #5
Windows 7 ile birlikte .Net Framework 3.5 yüklü gelir. Windows 8 de ise 4.0 yüklü gelmekte. XP için ise bu paketleri sizin yüklemeniz lazım.

Programınızı yazıp bitirdikten sonra Setup paketi haline getirirken Prerequisite kısmından lazım olan Framework versiyonunu işaretleyebilirsiniz. Yine seçeneklere göre bu paketleri Internetten indirebileceği gibi sizin Setup paketinizden de kurabilir.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #6
Teşekkürler, saygılar.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task