Skip to main content

AccessTr.neT

Kaybolan (Silinen) form

Kaybolan (Silinen) form

Çözüldü #1
Değerli arkadaşlar sizlerin başına geldi mi merak ediyorum Access penceresi gizlenmiş bir program da tek bir Tablo1 adında formu ile bir aydır fevkalade çalışıyordu Tablo1 adındaki form programdan silinmiş her hangi bir kişi tarafından silindiğini kesinlikle tahmin etmiyorum çünki programın formuna ulaşamazlar pencere gizlendi açmasını bilen yok
Şimdi bu form nasıl ortadan kalkar gizlenmiş te değil
sizin başınıza geldi mi böyle bir olay
ilk acılışta Tablo1 formu bulunamadı diye hata mesajı veriyor
Sayın simendifer,

Konuda bahsettiğiniz duruma dair ilk aklıma gelenleri paylaşmak istedim.elbette ki uygulamanızı ve kodlamalarını incelemek gerekmektedir,daha net bir bilgi paylaşımında bulunabilmeye imkan sağlaması için.

Böyle bir durumda elbette ilk düşünülecek husus,uygulamanıza dışarıdan bir müdahalenin yapılarak,uygulamanızı bilerek ya da farkında olmadan sekteye uğratmak veya zarar vermek amacı söz konusu olur,ya da böyle düşünülür.çünkü;bir aydır çalışıp da sonrasında birden böyle silinmesinin başka bir izahı zor görünür gibi.fakat yine de tam emin olmamakla birlikte,tahmin etmediğinizi belirtiyorsunuz.öncelikle mutlaka bu tahmininizin kesinliğini elde etmenize imkan sağlayacak araştırmayı netleştirmeniz yerinde olacaktır.bunu geçerli varsayacak olunursa,o zaman da;

a) Kodlarınızda bu durumu tetikleyebilecek satırlar mevcut olabilir mi?
b) Bir virüs bulaşma durumu söz konusu olabilir mi?

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
sayın atoz112 hocam öncelikle sizin detaylı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim
dediğim gibi programın Access penceresi ile veri tabanını gizledim kullanan kişi de veri tabanınına ulaşması için gerekli bilgiye sahip kişi degil o yönden eminin bilerek veye bilmeden silmesi mümkün değil soruşturmam neticesinde bir ara elektrik kesilmişti ondan sonra mavi ekrana düştü bilgisayar dedi büyük bir ihtimalle bu kesinti esnasında form silinmiş tir yedeği vardı sorun değil asıl sorun başka programlarda böyle bir silinme oluyormu onu merak ettim önemli olan tablo silinmesin
yardımlarınız için teşekkür ederim
Access'in veritabanı tarafı bu konularda biraz sabıkalı ne yazık ki. Bu sebeple verileri MsSql yada MySql veritabanlarında saklamak çok daha iyi olacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task