Skip to main content

AccessTr.neT

Access ek veri türü gibi bir modül arıyorum

Access ek veri türü gibi bir modül arıyorum

Çözüldü #1
Merhaba Arkadaşlar,

Access "ek" veri türünü biliyorsunuz. Normalde bu veri türü tüm resim ve dosyaları Access tablo yapısında muhafaza ediyor. Aradığım şu; Aynı ekleme şekli ,aynı şekilde birden fazla dosya ekleme özelliği, birden fazla çeşitte dosyayı ekleyebilme özelliği olsun ama belirttiğimiz bir klasör(harici klasör) içinde bunların hepsini tutsun istiyorum. Ekteki resim gibi menüsü olsun.

Yani dosyayı tablo içinde değilde belirttiğimiz bir yolda(harici klasörde) veri tabanı dışında böyle bir işlem yapsın istiyorum. Çünkü bu dosyalar tabloda tutulduğunda veri tabanı şişiyor.

Belki microsoft bunu yapar ama forumdaki arkadaşlar merak edip böyle birşey yapmışlardır düşüncesi ile soruyorum.

Saygılarımla
.rar ekmenu.rar (Dosya Boyutu: 7,75 KB | İndirme Sayısı: 11)
Son Düzenleme: 18/07/2014, 21:08, Düzenleyen: mengene2.
Dosyaları istediğiniz klasöre kopyaladıktan sonra o klasör içindeki dosyaları listeleteceksiniz. Doğrumu anladım?
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
evet aynen öyle. Her kaydın birden fazla dosyası olacak. Access ek veri türünde formdan ek alanına dosya eklerken ekte verdiğim resim açılır ve birden fazla dosya tek kayda eklenebiliyor. Daha sonrasında bu alanda depolanmış dosyaları aynı menü vasıtası ile açılabiliyor.

Tek fark dosyaların biriktiği alan dış harici bir kalsör içinde olacak. Ek veri türünde resim veya dosyayı istediğiniz form veya raporda tek kod yazmadan açabiliyorsunuz.

Selamlar,
Son Düzenleme: 18/07/2014, 22:02, Düzenleyen: mengene2.
O zaman yukarıda dediğim gibi olacak:

1- Önce ilgili kayda geleceksiniz formda
2- Bir butona tıklayıp dosyayı seçtireceksiniz
3- Seçilen dosyayı bir klasöre taşıyacaksınız
4- Dosya hangi kayda ait ise o kaydın ID sini ve Dosya adını ayrı bir tabloya kaydedeceksiniz.
5- Liste kutusu ile aynı kayıt ID sine sahip dosyaları gösterebilirsiniz.
6- Liste kutusunda çift tıklanınca shell ile dosyayı çalıştırabilirsiniz.

Siz yapabildiklerinizi yapın takıldıklarınızda çekinmeden sorun yardımcı oluruz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task