Skip to main content

AccessTr.neT

yanyana yazdırma sorunu

yanyana yazdırma sorunu

Çözüldü #1
Kolay gelsin arkadaşlar;

Takıldığım nokta var.

Siteden bulduğum örneğe göre r_yanyana raporundaki bazı alanlara girilen verileri yan yana yazdırdım fakat sorun şu ANAFORM üzerinden r_yanyana yazan butona tıklayınca sicil, adı soyadı ve nokta kısmına yalnızca aktif kayıttaki verileri değil tüm kayıtlardaki verileri getiriyor. Oysa aktif kayıt verilerini getirmesi lazım. Bunu nasıl çözerim?
.rar soru için örnek.rar (Dosya Boyutu: 66,88 KB | İndirme Sayısı: 17)
Hayat bu
ölsende yaşamaya mecbursun!
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)
Örneğinizi inceleyipte, sorunuzu anlamak kendi adıma hayli güç..

Img-grin
Sayın SCavusoglu;
İnsanoğlunun fıtratında var. Kendi anlıyorsa yada biliyorsa herkesi öyle düşünüyor. Img-grin

Biraz daha açık yazmaya çalışayım:

programı açınca karşımıza çıkan formda
1. kayıtta perosonel kısmında "ali, kadir" kayıtlı nokta kısmında ise "1. nokta, 2. nokta" kayıtlı
2. kayıtta ise persoenl kısmında "mehmet, ali" kayıtlı nokta kısmında ise "4. nokta, 3. nokta, 1. nokta" kayıtlı
3. kayıtta ise personel kısmında "mehmet, zeynel, ali kayıtlı nokta kısmında ise ""3. nokta, 1. nokta, 6. nokta" kayıtlı

ben aktif kayıtta iken (yani formda gözüken kayıtta) r_yanyana raporunu açınca karşıma o anki kayıtta bulunan bilgiler gelmeli.

Örneğin:
1. kayıtta iken r_yanyana raporunu çalıştırırsam adı soyadı bölümünde "ali, kadir" altındada "1. nokta, 2. nota" yazmalı. oysa rapora bakarsanız yukarıda yazdığım 3 kayıta ait olan tüm bilgileri getiriyor.

Bende yanlızca istediğim kayda ait bilgiler gelsin istiyorum.
Hayat bu
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)
Güncel
Hayat bu
UNUTMA!!!

Hayırlı akşamlar Img-grin
Hayat bu
UNUTMA!!!

Sayın Kadir Dursun. Personel isimleri ve Nokta bilgileri tamam. Yalnız personel olayında biraz kafam karıştı. Çünkü Personel verisinde ana form üzerinden filtrelemek için kriter alacağım T_GID olayı yok. Biraz orda sıkıntı var. Ama 2 kriteri getirdiğim yöntemden hareketle siz onu yaparsınız. Sizin projenize başka birinin yüzde yüz vakıf olması zor. Kafanızdan ne geçirdiğinizi anlamak gerekiyor.

Bu arada verileri yanlış tablolardan çağırmış olabilirim. Bu durumda sorgu tasarımından tabloları değiştirip ilgili moduldeki kodları da ona göre düzenlemeniz gerekiyor.

Gerisi kolay gelsin. Sadece Sicili koyamadım dediğim gibi. BU arada sanırım Rep'i haketmişimdir. Epey zamanımı aldı Img-grin)
.rar soru için örnek_DEMİRAL.rar (Dosya Boyutu: 90,28 KB | İndirme Sayısı: 22)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task