Skip to main content

AccessTr.neT

Kritere Göre Geçici Tablo Oluşturma

Kritere Göre Geçici Tablo Oluşturma

Çözüldü #1
.rar veritabanıynlm.rar (Dosya Boyutu: 19,45 KB | İndirme Sayısı: 7)
Sayın hocalarım, Ekteki örnekte Tablo1 deki verileri kritere göre geçici bir tablo oluşturmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sayın idrisy,

öncelikle;aşağıda bahsi geçen tavsiyelerde bulunarak,kullanım süreçleri nezdinde uygulamanızın daha verimli ve daha olumlu sonuçlar almanızı sağlamanıza imkan vereceğini belirtmek yerinde olacaktır kanısındayım.

TAVSİYELER

1)    Lütfen;tablo ve alan adlarında isimlendirmelerde bulunurken;Türkçe karakterler kullanmayınız.

2)    İsimlendirmelerde büyük harfler kullanmayınız.

3)    Teferruatlı değil de,kısa ve öz isimlendirmelerde bulununuz.

4)    Kelime aralarını boş bırakmayınız ve boşluklar yerine alt tire (_) işareti kullanınız.

5)    Veri türlerini doğru yapılandırmalarda bulununuz.

6)    Uygulamalarınızdaki Olay Yordamlarında,Katıştırılmış Makro yerine,kodlama bilginizi geliştirmeye imkan sağlamanız amacı ile Kodlama içerikli Olay yordamları kullanmaya özen göstererek önem veriniz.

EK’te,bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

Son olarak,uygulamanız incelendiğinde kodlama sayfasında yer alan kodlarınızda bir hususu belirtmekte fayda var kanısındayım.

Kullanmayı düşündüğünüz DoCmd.CopyObject kod yapısı kriter belirleme konusunda etkin değildir.çünkü;bu ifadenin kullanımı DoCmd.CopyObject, "yeni_tablo_Adı", acTable, "Kopyalanacak_Tablo_Adı"  kalıbı benzerinde sadece DoCmd.CopyObject , TmpTablo, acTable, "Tablo1" şeklinde olmaktadır.bu nedenle,talebinizi karşılaması için örnekteki komutlar kullanılmıştır.bilginize...İyi çalışmalar,Saygılar.
.rar veritabanıynlm-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 22,23 KB | İndirme Sayısı: 35)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Sayın atoz112; uyarı, öneri ve cevabınız için teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da